Prof. Roberto de Mattei: Tajomný pôvod koronavírusu, III. časť

Roberto de Mattei
23. augusta 2021
  Spoločnosť  

Zdroj: Publicdomainpictures.net

pokračovanie II. časti

Hľadá sa chiméra

V roku 2019 sa výskum v laboratóriu vo Wu-chane pod vedením Dr. Š’ Čeng-li zameriava na vytvorenie chimérického koronavírusu získaného genetickými experimentmi na netopieroch. Použitá technológia je rekombinantná DNA (Infectious Clone Technology), čo je termín používaný na označenie sekvencie DNA získanej kombináciou genetického materiálu rôzneho pôvodu. Sekvencia je postupnosť písmen, ktoré predstavujú primárnu štruktúru molekuly DNA. Tieto operácie genetického inžinierstva sa používajú na výrobu liekov, ako sú vakcíny, ale používajú sa aj na výrobu smrtiacich zbraní v programoch biologickej vojny.

Medzi tými, ktorí nepriamo financujú výskum wu-chanského laboratória, je aj americký imunológ Anthony Fauci, vedecký poradca posledných šiestich amerických prezidentov. Fauci je vedec a manažér, ktorý po prvej generácii otcov výskumu AIDS, akými boli Robert Gallo, Luc Montagnier, Giulio Tarro, venuje svoje úsilie predovšetkým hľadaniu vakcíny proti tomuto vírusu (Tritto, str. 237–239). Od roku 1984 je riaditeľom Národného ústavu pre alergiu a infekčné choroby (NIAID), ktorý je súčasťou amerického Národného inštitútu zdravia (National Institutes of Health). Podľa denníka Wall Street Journal z prostriedkov získaných od NIAID nezisková organizácia EcoHealth Alliance, ktorej prezidentom je Peter Daszak, zasa financovala výskum koronavírusov u čínskych netopierov, a najmä Wu-chanský virologický ústav v celkovej výške 598-tisíc dolárov (133-tisíc ročne od roku 2014 do roku 2018 a 66-tisíc v roku 2019). Grant vo výške 3,7 milióna dolárov bol obnovený v roku 2019, ale Trumpova administratíva ho v apríli 2020 zrušila.

EcoHealth Alliance s ročným príjmom vyše 16 miliónov dolárov pochádzajúcim v 90 percentách z vládnych grantov, má sídlo v New Yorku, ale pri vykonávaní terénnych a laboratórnych prác spolupracuje s miestnymi výskumnými skupinami v iných krajinách. „Wu-chanský inštitút bol jeho korunovačným klenotom a Peter Daszak, prezident EcoHealth Alliance, bol spoluautorom väčšiny jeho kľúčových článkov so Š’ Čeng-li,“ píše Rowan Jacobsen v MIT Technology Review z 30. júna 2021 a popisuje „červenú niť“ spájajúcu Ameriku, Wu-chan a Covid-19.

Dňa 9. novembra 2019 Peter Daszak spolu so Š’ Čeng-li publikuje článok, v ktorom tvrdí, že zoonózy, čiže prenos infekčných chorôb zo zvierat na ľudí a naopak, sú možné: niektoré netopierie koronavírusy sú už schopné používať ľudský enzým Ace2n ako bunkový receptor. O mesiac neskôr, 9. decembra, v čase, keď už epidémia začala, ale ešte nebola zjavná, poskytol Daszak rozhovor Vincentovi Racaniellovi z Kolumbijskej univerzity pre jeho podcast This Week in Virology (TWiV). V dialógu Daszak hovorí, ako sa EcoHealth Alliance zaoberá zberom vírusov prítomným vo voľne žijúcej faune s cieľom študovať ich potenciálne interakcie s ľuďmi a vysvetľuje, ako americkí a čínski vedci navrhujú chiméry koronavírusov.

Nástrojom genetickej manipulácie je spike proteín koronavírusov. Ako každý koronavírus, aj povrch nového vírusu je pokrytý identickými proteínmi nazývanými spike (doslova „hrot“). Práve tieto výčnelky dodávajú vírusu vzhľad koruny. „Hroty“ zohrávajú kľúčovú úlohu, pretože sú schopné pripojiť sa k receptorom na vonkajšom povrchu ľudských buniek podľa modelu „zámok-kľúč“.

Daszak spolupracuje s Ralphom Baricom, svetovým špecialistom na syntézu a manipuláciu s koronavírusmi, a s rôznymi laboratóriami na celom svete vrátane Wu-chanského virologického ústavu. Š’ Čeng-li v roku 2015 publikovala štúdiu s Baricom, v ktorom je predstavený nový vírus: ide o chimérický rekombinant získaný štepením spike proteínu SHCo14 netopiera z rodu podkovár na myší koronavírus. Experimenty pokračujú bez prestávky. Fabrizio Gatti komentuje: „K tejto možnej transformácii u netopierov síce nedošlo po prvej epidémii SARS, ale vyskytla sa v laboratóriách v Číne a USA pri výrobe chimérického vírusu: máme skrátka ešte jeden patogén potenciálne schopný vyhubiť tisíce ľudí“ (str. 249).

Začiatok epidémie vo Wu-chane

Kedy a kde sa zrodil nový koronavírus? S istotou vieme, že 30. decembra 2019 sa o 3:10 hod. Mestská komisia vo Wu-chane obrátila na mestské zdravotnícke zariadenia s naliehavou žiadosťou: aby do štvrtej popoludní zaslali štatistiky o pacientoch hospitalizovaných v predchádzajúcich týždňoch pre zápal pľúc.

O niekoľko hodín neskôr doktorka Ai Fen, pneumologička a riaditeľka pohotovostného oddelenia Centrálnej nemocnice vo Wu-chane, na svojom chate varuje pred nebezpečenstvom novej epidémie SARS. Gatti reprodukuje laboratórnu správu, ktorú lekár odfotografoval a zdieľal na serveri WeChat s kolegom a skupinou lekárov (str. 311). Dňa 18. decembra 2019 Dr. Ai Fen navštevuje prvého pacienta, ktorý zrejme bol na mokrom trhu vo Wu-chane. 27. decembra navštevuje druhého pacienta, ktorý však na trhu nebol.

Ďalší zamestnanec Centrálnej nemocnice vo Wu-chane, oftalmológ Li Wen-liang, kopíruje a zdieľa správy o siedmich potvrdených prípadoch SARS na serveri WeChat v rovnakých dňoch. „Na platformách WeChat a Weibo sa správy šíria z monitora na monitor, z mobilu na mobil.“ „Od tejto chvíle,“ píše Gatti, „komunistický aparát, ktorý dohliada na život každého čínskeho úradníka, lekára a občana, netrápi problém ako zastaviť epidémiu, ale kto túto správu zverejnil“ (str. 288).

Li Wen-liang je predvolaný na políciu, ktorá ho obviňuje zo šírenia neoverených „fám“ (trestný čin, za ktorý môže byť odsúdený až na sedem rokov väzenia) a núti ho podpísať dokument, v ktorom uznáva svoju „chybu“. 1. januára 2020 Mestský úrad pre verejnú bezpečnosť vo Wu-chane, jeden z mnohých represívnych nástrojov čínskeho režimu, na svojej stránke Weibo oznamuje, že osem ľudí je obvinených zo „šírenia klebiet“ a že prebieha vyšetrovanie. V to isté popoludnie Provinčná zdravotná komisia v Chu-pej (Hubei) nariaďuje všetkým genetickým laboratóriám zastaviť testovanie vzoriek z Wu-chanu a zničiť prácu, ktorú dovtedy vykonali. „Zdravotný zločin“ – poznamenáva Gatti, „ktorý natrvalo maže dôkazy o pôvode epidémie a dáva nákaze viac ako mesačný náskok“ (str. 290). V ten istý deň úrady nariadili zatvorenie trhu vo Wu-chane a izoláciu osôb s príznakmi choroby.

O niekoľko dní neskôr sa vírusom nakazil Li Wen-liang, lekár, ktorý sa snažil upozorniť na epidémiu, ale bol cenzurovaný. Dňa 7. februára zomiera v nemocnici.

2. januára Wu-chanský virologický ústav izoluje celý genóm nového koronavírusu. Správa je však zverejnená až 20. apríla na oficiálnom portáli Štátnej rady, najvyššieho správneho orgánu v Čínskej ľudovej republike. Genóm koronavírusu nového SARS-u je v skutočnosti utajený. Mlčí doktorka Š’ Čeng-li, mlčí George Gao, generálny riaditeľ Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb. „V tých hodinách,“ píše Gatti, „sa režim obracia chrbtom k viac ako desaťročiu plodnej medzinárodnej spolupráce, k miliónom dolárov vynaloženým západnými prispievateľmi a darcami, ktorí poskytli komunistickému aparátu štruktúry a výskumné metódy, ktoré by Čína nikdy nebola schopná získať za taký krátky čas“ (str. 291).

5. januára aj Šanghajské verejné centrum klinického zdravia (Shanghai Public Clinical Health Center) vedené virológom Čangom Jung-čenom (Zhang Yongzhen), profesorom šanghajskej univerzity Fu-tan (Fudan), izolovalo a kódovalo sekvenciu genómu vírusu, informovalo o tom na platforme GenBank, a zaregistrovalo ho v americkom Národnom centre pre biotechnologické informácie (NCBI). Nazýva ho Wuhan-Hu-1, prvý ľudský koronavírus kmeňa Wu-chan. Vedec oznamuje wu-chanskej nemocnici a čínskemu ministrovi zdravotníctva, že nový vírus je podobný SARS-u a pravdepodobne je rovnako nákazlivý.

Táto udalosť sa teda netýka iba wu-chanského laboratória a je pravdepodobné, že šanghajský tím už nejaký čas pracuje na koronavírusoch. Dňa 7. januára prof. Čang Jung-čen predložil časopisu Nature článok o svojom výskume, ktorý podpísalo aj devätnásť čínskych vedcov a Edward Holmes, austrálsky evolučný biológ a profesor na univerzite v Sydney. Dňa 11. januára Holmes zverejňuje sekvenciu genómu na webe virological.org, pričom článok v Nature sa objaví 3. februára 2020.

Dňa 12. januára úrady zatvorili laboratórium profesora Čanga v Šanghaji za to, že bez povolenia neoprávnene zverejňoval údaje. V polovici januára sa generál a lekár Čchen Wej (Chen Wei), ktorý vedie Akadémiu vojenských lekárskych vied (Academy of Military Medical Sciences) pričlenenú k ČĽOA, pridal k tímu vojenských expertov na Wu-chanskom virologickom inštitúte a prevzal vedenie laboratória – Antonio Selvatici to nazval „vojenskou nútenou správou“ (Coronavirus made in China, str. 39–40).

Obyvatelia Wu-chanu a jeho provincie medzitým začínajú hromadne utekať preč. Keď 23. januára bolo 58 miliónov obyvateľov čínskej metropoly a celej provincie zatvorených vo svojich domovoch počas prvého lockdownu, päť miliónov obyvateľov Wu-chanu už stihlo mesto opustiť.

Biely dom a koronavírus

Five Eyes je medzinárodná bezpečnostná štruktúra, ktorú tvoria Austrália, Kanada, Nový Zéland, Spojené kráľovstvo a Spojené štáty. Tieto krajiny sú súčasťou dohody UKUSA o zmluve o spoločnej spolupráci s cieľom zhromažďovať informácie spravodajskej služby (SIGnal INTelligence). Podľa špionážnych satelitov Five Eyes 6. októbra 2019 vo wu-chanskom laboratóriu došlo k nebezpečnej udalosti (Franco Fracassi – Federica Ipsaro Passione, The Mystery of Wuhan, Fracassi 2021, str. 30–38). Americký prezident Donald Trump a samotná CIA však túto správu podcenili.

Dňa 15. januára 2021 prijíma Trump a jeho tím v Bielom dome delegáciu čínskej vlády na čele s podpredsedom vlády Liou Cheom (Liu He). Čína sa zaväzuje nakúpiť od USA v priebehu dvoch rokov ďalšie energie, služby a tovary za 200 miliárd dolárov. Na oplátku Peking dosiahol pre čínske výrobky zmrazenie zvyšovania ciel na hodnotu 162 miliárd a zníženie o ďalších 120 miliárd. Trump nazýva obchodnú dohodu medzi Čínou a USA „historickou“ a je presvedčený, že ide o politický triumf, ktorý pomôže jeho znovuzvoleniu do prezidentského kresla.

Vtedajší poradca pre národnú bezpečnosť USA John Bolton odhaľuje podrobnosti telefonického rozhovoru z 18. júna 2019 pred samitom G20 v Osake, v ktorom Trump nazval Si Ťin-pchinga „najväčším vodcom v čínskej histórii“, a hongkonské demonštrácie proti komunistickému režimu odbavil ako „čínsky domáci problém“ (The Room Where It Happened. A White House Memoir, Simon & Schuster, 2020, str. 302, 310).

O desať dní neskôr, na „otváracej večeri“ samitu v Osake, Si vysvetľuje Trumpovi, prečo buduje koncentračné tábory v (ujgurskej provincii) Sin-ťiang. Trump mu odpovedá, aby v tom pokračoval, pretože si myslí, že je to správne. Pre americkú vládu obchodné dohody s Čínou majú prednosť pred akýmikoľvek inými úvahami.

Epidémia sa šíri, vojenská, vedecká a priemyselná špionážna činnosť komunistického režimu sa nezastavuje, ale 24. januára prezident Trump tweetuje: „Čína veľmi intenzívne pracuje na tom, aby zastavila šírenie koronavírusu. Spojené štáty vysoko oceňujú jej snahu i jej transparentnosť. Všetko bude dobré. V mene amerického ľudu sa osobitne chcem poďakovať prezidentovi Si!

V ďalšom tweete z 9. marca, ktorý zverejnil Gatti (str. 464), Trump šíri pekinskú verziu a vysvetľuje, že nový koronavírus je menej závažný ako chrípka, pretože je potvrdených 546 prípadov a iba 22 úmrtí.

Dôvodom, pre ktorý prezident Trump, zdá sa, bagatelizuje rozsah katastrofy, nie je len reálna politika, ktorá diktuje, že s privilegovaným partnerom, akým je Čína, netreba vytvárať napätia, ale aj nedostatočné informácie, ktoré do Bieleho domu prichádzajú od CIA.

(Pokračovanie)


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!