Prof. Grzegorz Górski k situácii v USA: Demokrati predstihujú komunistov - Christianitas

Prof. Grzegorz Górski k situácii v USA: Demokrati predstihujú komunistov

Tomasz D. Kolanek
25. januára 2021
  Politika  

Väčšina republikánskych politikov, bohužiaľ, úplne nechápe, čo sa okolo nich deje. Je to tak preto, lebo väčšina vedenia tejto strany je na výplatnej listine veľkých korporácií, rovnako ako demokrati. Manipulujú so zvyškom strany. Našťastie je značná časť republikánskych politikov pod veľkým tlakom zo strany republikánskej základne, ktorá je teraz mimoriadne odhodlaná bojovať (samozrejme politicky). A táto základňa v drvivej väčšine podporuje Trumpa. Ak chce pokračovať v boji za tvár Ameriky, bude ho nasledovať a skôr alebo neskôr vyvrhne skorumpované elity strany – hovorí Prof. Grzegorz Górski, akademický učiteľ, advokát, politik, úradník miestnej samosprávy, habilitovaný doktor právnych vied, docent na Katolíckej univerzite Jána Pavla II. v Lubline a na univerzite v Toruni (Jagelovské kolégium), v rokoch 2011 až 2014 sudca štátneho tribunálu.

Od tzv. „útoku na Kapitol“ uplynulo viac ako 15 dní. Čo o tom vieme, pán profesor? Ľavicové médiá tvrdia, že za všetkým bol prezident Donald Trump, ktorý sa rozhodol prijať silové riešenie, konkrétne – útok na srdce americkej demokracie. Stále viac však vychádzajú na povrch šokujúce materiály, v ktorých vidíme, že útok spočíval v otvorení dverí ku Kapitolu a v pokojnom vstupe demonštrantov, medzi ktorými však môžeme vidieť aj členov Antify a agresívnych sympatizantov BLM. Ktorá verzia je teda skutočná?

Zamyslite sa – cieľom Donalda Trumpa bolo počas rokovania spoločných komôr Kongresu predstaviť materiály, ktoré ilustrujú rozsah manipulácie a podvodov vo volebnom procese. Tvárou v tvár súdnej blokácii vecného preskúmania sťažností namierených jeho zamestnancami to bola vlastne posledná príležitosť ukázať Američanom, čo sa stalo počas týchto volieb. Bolo teda v záujme Donalda Trumpa, aby nastala situácia, ktorá by to znemožnila? Určite nie. „Cui bono?“ Odpoveď na túto otázku vždy veľa vysvetlí a nezdá sa, žeby – vo svetle tohto vzorca – Donald Trump bol organizátorom týchto násilných podujatí a útoku na Kapitol. Práve naopak. Logika v atmosfére „demokratického lovu čarodejníc“, ktorú dnes vidíme v Amerike, zabíja logiku vo všetkých dimenziách.

V jednom z vašich príspevkov na sociálnych sieťach ste pán profesor porovnávali udalosť zo 6. januára v Kapitole s požiarom Reichstagu. Prečo to vnímate ako podpaľačstvo Reichstagu a nie ako „Krištáľovú noc“, ako tvrdí bývalý guvernér terminátor Arnold Schwarzenegger, ktorý si myslí, že vie, o čom hovorí, pretože pochádza z Rakúska?

Nechcem sa vyjadrovať k tomuto duchovne nevyvinutému a intelektuálne chudobnému bývalému Rakúšanovi, ktorý bol dvakrát guvernérom Kalifornie. Duchovný odkaz, ktorý po sebe zanechal ma v podstate oslobodzuje od vysvetľovania, takže z jeho vyjadrení netreba očakávať nič múdre. Ale jedno je úplne jasné. Je Rakúšan a v USA sa snaží dokázať, rovnako ako ďalší Rakúšania, že oni boli prvé obete Hitlera a Hitler bol Nemec. Pritom Hitler bol Rakúšan a Rakúšania nadšene vítali Hitlera pri Anschluse Rakúska a obdivovali všetky jeho veľkonemecké a nacistické ideály a fantazmagórie. Toľko teda k Schwarzeneggrovi.

O čo ide demokratom, ktorí napriek tomu, že Donald Trump od 20. januára 2021 nie je prezidentom, trvajú na jeho odsúdení. Prečo požadujú jeho obžalobu a aký má význam obžaloba Donalda Trumpa?

Usilovne pracujú na tom, aby zabránili Trumpovi v návrate do boja o prezidentský úrad v roku 2024. Preto budú pod akoukoľvek zámienkou dôrazne bojovať proti nemu. V skutočnosti je to však ich bezduchá propaganda, ktorá bude nakoniec kontraproduktívna.

Ako hodnotíte demokratický program, ktorého realizácia sa začne po zložení prísahy Joeom Bidenom. Ozývajú sa hlasy, že po úplnej implementácii nových amerických zákonov sa aj ZSSR bude javiť ako slobodná krajina. Sú takéto hlasy oprávnené a akú krajinu vybudujú demokrati?

To zatiaľ nikto nevie. Je zrejmé, že implementácia toho, čo povedali vo volebnej kampani, je nemožná z dvoch dôvodov. Na jednej strane to povedie k úplnému ekonomickému úpadku Ameriky, ktorá sa po období devastácie Obamovou administratívou začala znovu pomaly stavať na nohy. Reč je samozrejme o dopadoch ideovej ekonomickej križiackej výpravy motivovanej bojom proti tzv. globálnemu otepľovaniu.

Na druhej strane, keď demokrati sľubovali, že všetkým dajú všetko zadarmo, predčia komunistov. Teraz budú musieť ukázať, kde na to zoberú peniaze. Samozrejme budú odvádzať pozornosť od vnútorných problémov poukazovaním na tzv. „belošský rasizmus“ a možno budú chcieť získať masy „krátkou a víťaznou vojnou“. Ale toto nemôže dlho postačovať. Takže sa nakoniec stanú otrokmi svojich vlastných aktivít a programu o znovuzískanie moci za každú cenu.

Nie je to tak, že USA prechádzajú komunistickou revolúciou, v ktorej sa skončil dlhý pochod inštitúciami a začína sa nová etapa – totálny teror politickej a ideologickej korektnosti, pričom tento teror podporujú najvyššie americké politické a ekonomické elity?

Táto revolúcia – možno ani nie tak komunistická, ako civilizačná – je iba fasádou, za ktorou sa snaží skupina oligarchov prevziať plnú moc v krajine. Títo manipulátori – hlavne vodcovia tzv. Big Techu – verte, že vďaka ideologickej hanbe veľkej časti americkej spoločnosti prevezmú moc v bezprecedentnom rozsahu v histórii. Na tejto ceste už urobili prvý vážny krok.

Ako na to všetko reagujú republikánski politici a ako reagujú republikánski voliči?

Väčšina republikánskych politikov, bohužiaľ, úplne nechápe, čo sa okolo nich deje. Je to tak preto, lebo väčšina vedenia tejto strany je na výplatných listinách veľkých korporácií, rovnako ako demokrati. Veľké korporácie manipulujú dôležitými politikmi a tí manipulujú so zvyškami strany a národom. Našťastie je veľká časť republikánskych politikov pod veľkým tlakom zo strany republikánskej základne, ktorá je teraz mimoriadne odhodlaná bojovať (samozrejme politicky). A táto základňa je tvorená v drvivej väčšine podporovateľmi Donalda Trumpa. Ak chcú títo prívrženci naďalej bojovať o tvár Ameriky, budú ho nasledovať a skôr alebo neskôr vyvrhnú z centra strany skazenú a skorumpovanú elitu.

Má Donald Trump šancu vytvoriť novú politickú silu, ktorá by bola schopná konkurovať republikánom a demokratom? Alebo by možno takýto krok viedol k tomu, že demokrati vyhrajú ďalšie voľby?

Nemyslím si, že prezident Trump sa snaží vytvoriť novú stranu. V americkom právnom systéme by to každopádne viedlo k objektívnemu posilneniu demokratov. Trump má však silný vplyv medzi republikánskou voličskou základňou a nemal by mať preto v najbližších rokoch problémy s transformáciou republikánov do podoby protrumpovského politického subjektu

Joe Biden je známy pre svoje ľavicové názory, podporu potratov, rodovú ideológiu atď., a je fascinovaný heslami, ktoré v minulosti hlásali komunistickí vodcovia totalitných štátov. Prečo sa napriek tomu o ňom hovorí, ako o novom katolíckom americkom prezidentovi po dlhom období?

Bidenov katolicizmus je čisto fasáda. Všetko, čo káže v najdôležitejších oblastiach, je v rozpore s najzákladnejším učením katolíckej Cirkvi. Iba kvôli tomu, že mnoho duchovných v USA a bohužiaľ aj mnohí americkí biskupi kážu úplne v rozpore s katolíckou doktrínou, môže byť Biden vykresľovaný ako katolík.

Boh žehnaj za rozhovor.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Epidémia nekritickosti a jej dôsledky (1. časť)

Sv. Faustína o pekle, očistci a nebi

Cisár Svätej ríše rímskej národa nemeckého

Návod svätého Františka na šťastný život: 12 pravidiel pre katolíka