Prívrženci BLM zdemolovali počas Bidenovej inaugurácie kanceláriu Demokratov


21. januára 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

V portlandskom meste Oregon protifašistickí demonštranti počas inaugurácie demokratického prezidenta Joea Bidena zdemolovali kanceláriu oregonských Demokratov.

Anarchisti a prívrženci BLM protestovali, pretože sa podľa nich v USA dosiaľ neodstránili prejavy policajného násilia a brutality, a krajina sa stále nerozlúčila so smutným dedičstvom imperializmu. Predtým, než vtrhli do sídla strany, sa od zhruba 150 demonštrantov odtrhla skupina niekoľkých ľudí, ktorí sa pustili do stretu s políciou. Polícia použila proti demonštrantom dymovnice a uviedla, že počas násilných protestov zatkla osem vandalov, ktorí porušovali zákon, vo veku od 18 do 38 rokov.

Video na sociálnych sieťach ukázalo skupinu mužov oblečených v čiernom so zakrytými tvárami, ktorí stáli pred rozbitými oknami a sklenenými dverami kancelárie Demokratickej strany v meste Oregon. Na budovách sa nachádzajú nastriekané symboly BLM a anarchistické symboly.

Nechceme Bidena. Chceme sa pomstiť za policajné vraždy, imperialistické vojny a fašistické masakry“, stálo na jednom z transparentov na demonštrácii.

Polícia uviedla, že sa poriadkové sily počas demonštrácie dostali do konfrontácie s demonštrantmi, vážnejšie zranenia neboli hlásené. Počas kontroly polícia zabavila niekoľko kovových tyčí , nožov, dymovníc a svetlíc.

Policajti uviedli, že rešpektujú právo zhromažďovať sa a protestovať, protesty a zhromažďovanie však musí byť v súlade so zákonom. Ako je však možné, že členovia BLM mohli protestovať, keď v USA sú kvôli pandémii obmedzujúce opatrenia, to už hovorca polície neupresnil.

V Portlande je napätá situácia, aj vzhľadom na to, že v auguste 2020 tam zastrelili prívrženci BLM Trumpovho stúpenca. Hľadaného vraha z BLM po niekoľkých dňoch pátrania polícia pri zatýkaní zastrelila, pretože kládol ozbrojený odpor.

BK

Zdroj: Reuters

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!