Prípad omše v plavkách pokračuje. Kňaz obvinený podľa rovnakého paragrafu ako satanisti…? - Christianitas

Prípad omše v plavkách pokračuje. Kňaz obvinený podľa rovnakého paragrafu ako satanisti…?


1. augusta 2022
  Krátke správy - Cirkev


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Poľský publicista Grzegorz Górny upozornil na smutný paradox súčasnej krízy Cirkvi. Na profanáciu liturgie, ktorej sa dopustil taliansky kňaz, nereagoval miestny biskup, ale – prokurátor. Je celkom možné, že duchovný si vypočuje obvinenia podľa toho istého paragrafu ako… antiklerikáli a satanisti dopúšťajúci sa znevažovania a zneuctievania predmetov náboženského kultu.

Prokuratúra začala vyšetrovanie po tom, čo polonahý páter Mattia Bernasconi celebroval omšu na nafukovacom matraci ponorenom v mori v prítomnosti mladých ľudí v plavkách. Túto škandalóznu profanáciu, hoci sa odohrala pred piatimi dňami, neodsúdili talianski biskupi vrátane hierarchu, ktorému sa páchateľ zodpovedá.

Je možné, že súdny systém sekulárneho štátu, akým je Taliansko, prejavuje väčšiu citlivosť voči posvätnu ako biskupi na Apeninskom polostrove? Je to, čo je pre orgány činné v trestnom konaní sekulárnej republiky rúhaním a svätokrádežou, pre katolícku hierarchiu v medziach normy?“ – pýta sa Grzegorz Górny na portáli wPolityce.pl.

Publicista cituje reakciu prokurátora Giuseppeho Capocciu z Crotone, ktorý tvrdí, že správanie kňaza Bernasconiho bolo porušením zákona. Prokurátor, ktorý začal konanie z úradnej moci, priznal, že by postupoval rovnako, keby sa prípad týkal napríklad kríža neseného počas sprievodu LGBT.

V mnohých internetových komentároch sa navyše opakovane objavujú tvrdenia, že dotyčný kňaz by skôr dostal cirkevný trest, ak by celebroval latinskú omšu v neďalekom kostole,“ upozorňuje Górny a zaujíma ho, aký bude názor biskupa, ak na to súd pristúpi.

MH

Zdroj: wpolityce.pl, titulný obrázok – sociálna sieť Telegram


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!