Prekvapenie v Santiagu de Compostela: Rekordný počet pútnikov - Christianitas

Prekvapenie v Santiagu de Compostela: Rekordný počet pútnikov


11. augusta 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Slávne pútnické miesto Santiago de Compostela privítalo rekordný počet pútnikov. Už koncom júla, v predvečer sviatku apoštola sv. Jakuba, patróna Španielska a Galície, compostelská pútnická kancelária prezradila, že prekročili hranicu dvestotisíc potvrdení o vykonanej púti. Je to prvýkrát v histórii, kedy boli takéto počty dosiahnuté pred koncom augusta.

Ako píše miestna tlač, ešte nikdy neprišlo do Compostely toľko pútnikov, ako v tomto roku a len počas júla vydali takmer o 10 000 tzv. “compostel” viac ako pred troma rokmi (pozn. redakcie: compostelou sa tu myslí oficiálny názov potvrdenia o vykonaní púte).

Všetko nasvedčuje tomu, že “aj tohtoročný august bude rekordným mesiacom, a to nielen pre samotnú Pútnickú cestu do Santiaga, ale aj pre celý turistický sektor v tejto oblasti,” zdôraznili miestni politici.

Pútnickú cestu doteraz absolvovalo 218 963 pútnikov, pričom väčšinu návštevníkov tvoria Španieli (45 379). K hrobu svätého apoštola ďalej putovali zahraniční pútnici zo Spojených štátov (3 547), Talianska (3 417) a Nemecka (2 059).

Camino de Santiago patrí medzi tri najdôležitejšie pútnické cesty, popri cestách do Ríma a Jeruzalema. Vedie ku katedrále Santiago de Compostela na severozápade Španielska. Od 9. storočia vedie táto trasa z pobaltských štátov cez Poľsko, Nemecko, Švajčiarsko a Francúzsko až k samotnému hrobu svätého apoštola Jakuba, ktorý bol podľa tradície zatknutý a sťatý mečom v Jeruzaleme okolo Veľkej noci v roku 44 A. D.

MM

Zdroj: cirkev.cz, titulný obrázok – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Vyvoláva Cirkev pocit viny a zbavuje nás odchod z Cirkvi výčitiek svedomia? Na tieto i ďalšie otázky odpovedal P. Józef Augustyn SJ

Najlepšou prípravou na manželstvo je príprava na dospelosť

Globálna konkurencia pre Krista

Týždeň na Slovensku