Predstaviteľ Open Society Foundations neobviňuje z nákazy opičími kiahňami seba, ale vládu USA - Christianitas

Predstaviteľ Open Society Foundations neobviňuje z nákazy opičími kiahňami seba, ale vládu USA


3. augusta 2022
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Sebastian Köhn, jeden z vedúcich predstaviteľov nadácie Open Society Foundations založenej Georgeom Sorosom, sa britskému Guardianu pochválil, že na dúhovom pochode „hrdosti“ v New Yorku mal sex s viacerými mužmi, avšak z nákazy opičími kiahňami neobviňuje seba, ale – vládu USA.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) pred týždňom vyhlásila celosvetový stav núdze v súvislosti s touto chorobou a teraz vyzýva mužov, ktorí majú sex s mužmi, aby znížili počet svojich partnerov.

Sebastian Köhn, vedúci oddelenia Nadácie otvorenej spoločnosti financovanej Georgeom Sorosom, poskytol denníku TheGuardian podrobný opis svojej „pekelnej cesty“, na ktorej sa nakazil opičími kiahňami. Podľa denníka Guardian mal 39-ročný Švéd, ktorý žije v Brooklyne, po podujatí „Pride“ v New Yorku sex s viacerými mužmi a krátko nato sa u neho objavili príznaky opičích kiahní.

Keď sa 24. júna začal „New York Pride“, vedel som, že opičie kiahne sú čoraz väčším problémom – najmä medzi gejmi – a že počet prípadov v meste je relatívne nízky. Nechápal som však, prečo je kapacita testovania taká slabá: mesto bolo v tom čase schopné spracovať len desať testov denne,“ – posťažoval sa Sebastian Köhn novinám.

Potom vysvetlil, že „mal sex s viacerými mužmi“ a že po týždni sa u neho objavili príznaky ako vysoká horúčka, bolesti svalov, zimnica a opuchnuté lymfatické uzliny. Tvrdí, že najprv mal podozrenie na koronavírusovú infekciu, ale domáci test na ňu bol negatívny.

Zdôraznil, že pracuje najmä v oblasti práv na sexuálne a reprodukčné zdravie v organizácii napojenej na Georgea Sorosa a že epidémiu opičích kiahní sledoval, ale neočakával, že sám sa nakazí.

Vedúci predstaviteľ Nadácie otvorenej spoločnosti bol testovaný aj na iné choroby: ukázalo sa, že sa počas pohlavného styku po pochode nakazil aj kvapavkou.

Podľa Sebastiana Köhna je to vraj obrovské zlyhanie zdravotníctva, že sa to mohlo stať práve jemu, a veľmi sa obáva, že by mohla vypuknúť ďalšia pandémia, najmä medzi homosexuálnymi mužmi.

Už za krátky čas, len niekoľko dní po vyhlásení celosvetového núdzového stavu, generálny riaditeľ WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus vyzval mužov vystavených šíreniu opičích kiahní, aby „zatiaľ“ znížili počet sexuálnych partnerov. Generálny riaditeľ podľa denníka Guardian taktiež zdôraznil, že 98 % prípadov opičích kiahní od vypuknutia epidémie v máji bolo medzi mužmi, ktorí sú homosexuáli, bisexuáli alebo majú pohlavný styk s mužmi.

Od vypuknutia opičích kiahní bolo doteraz hlásených viac ako 19 000 prípadov v 75 krajinách; úmrtia sa vyskytli len v Afrike.

Predstavitelia WHO zdôraznili, že opičími kiahňami sa môže nakaziť každý, kto príde do blízkeho kontaktu s pacientom, jeho kontaminovaným oblečením alebo posteľnou bielizňou. Svetová zdravotnícka organizácia tiež varovala, že ochorenie môže byť závažnejšie u detí alebo tehotných žien, uviedol Guardian.

MH

Zdroj: theguardian.com, titulný obrázok – youtube.com


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!