Predseda Ordo Iuris o „Kyjevskej prehliadke rovnosti vo Varšave“: „Takto chcú zavrieť ústa kritikom!“ - Christianitas

Predseda Ordo Iuris o „Kyjevskej prehliadke rovnosti vo Varšave“: „Takto chcú zavrieť ústa kritikom!“


24. júna 2022
  Spoločnosť  


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Požiadavky na manželské privilégiá pre páry rovnakého pohlavia vrátane práva na adopciu detí, zavedenie vulgárnej sexuálnej výchovy v školách a škôlkach, bezplatná antikoncepcia, interrupcia na požiadanie do 12. týždňa tehotenstva, zrušenie tzv. výhrady svedomia – to sú politické požiadavky, ktoré zaznejú počas varšavského Pochodu rovnosti. Hoci sú v rozpore s poľskou ústavou, od kritikov sa očakáva, že budú mlčať. Koniec koncov, ide o „Kyjevský sprievod rovnosti vo Varšave“. A kto nechce podporiť Ukrajinu…

Jerzy Kwaśniewski, právny zástupca Ordo Iuris
zdroj: Ordo Iuris.pl

Na tento problém upozornil právny zástupca Jerzy Kwaśniewski v najnovšom bulletine Ordo Iuris. Ako pripomenul, túto sobotu prejde ulicami mesta Varšavy sprievod. A budú na ňom vznesené politické požiadavky, ktoré sú v rozpore s poľským právnym poriadkom. „Tento rok chcú organizátori zavrieť ústa kritikom tým, že spoluorganizujú vulgárne podujatie ako Kyjevský sprievod rovnosti vo Varšave,“ poznamenal predseda Ordo Iuris.

Medzitým LGBT komunity bez väčších zábran predkladajú protiústavné požiadavky. „Organizátori požadujú udelenie manželských výsad párom rovnakého pohlavia vrátane práva na adopciu detí, zavedenie vulgárnej sexuálnej výchovy do škôl a škôlok, bezplatnú antikoncepciu, interrupciu na požiadanie do 12. týždňa tehotenstva, či zrušenie tzv. klauzuly svedomia. Hlavným cieľom sprievodov je ako zvyčajne postupné privykanie Poliakov na vulgárnosť a obscénnosť vo verejnom priestore,“ – zdôraznil Kwaśniewski.

Ako trefne poznamenal, rétorika a výslovnosť „šesťfarebných demonštrácií“ je z roka na rok vulgárnejšia a agresívnejšia. „V roku 2015 organizátori vylúčili z pochodu varšavskú LGBT aktivistku Martu K. za to, že sa počas demonštrácie obnažila. V roku 2021 už nikomu neprekážalo sadomasochistické vodenie matky pred dieťaťom,“ – poznamenal.

Okrem toho sú primitívne útoky na katolíkov a rúhavé znesväcovanie najsvätejších symbolov kresťanstva pravidelnou súčasťou sprievodov LGBT aktivistov v Poľsku. „Dodnes bojujeme za potrestanie účastníkov sprievodov rovnosti z Čenstochovej a Gdanska, kde sa zosmiešňovala procesia Božieho Tela, pričom sa imitácia Najsvätejšej sviatosti prirovnávala k ženským genitáliám,“ – uviedol právny zástupca Kwaśniewski.

Ako varoval, aj tento rok musia byť pripravení na podobné excesy. „Preto už v stredu zverejníme špeciálnu príručku, v ktorej jednoducho a zrozumiteľne vysvetlíme, čo môže svedok takéhoto incidentu urobiť. Príručka bude obsahovať cenné tipy, ako sledovať porušovanie zákona počas sprievodu a ako a kde takéto incidenty nahlásiť. Diskutujeme aj o tom, aké reakcie na vulgarizmy a vulgárne výrazy môžeme očakávať od polície. K príručke bude priložený vzor oznámenia o možnom trestnom čine spáchanom organizátormi demonštrácie alebo jej účastníkmi.“ Príručka bude k dispozícii na webovej stránke inštitútu Ordo Iuris.

Vulgárne sprievody sa, žiaľ, môžu spoľahnúť na podporu nielen národných politikov a mnohých miestnych orgánov. „Tento rok na Pochode rovnosti v Zielonej Góre vystúpila komisárka EÚ pre rovnosť Helena Dalliová. Veľvyslanci mnohých krajín vyjadrujú podporu požiadavkám hnutia LGBT, ktoré sú v rozpore s poľskou ústavou a vôľou väčšiny Poliakov. Už pred tromi týždňami portál Gazeta Wyborcza v rubrike o homofóbii informoval, že Ordo Iuris varuje veľvyslancov pred porušovaním medzinárodného práva, ktoré zaväzuje diplomatov k politickej neutralite,“ napísal predseda Ordo Iuris.

List bol zaslaný veľvyslanectvám v Poľsku s výzvou, aby boli veľvyslanci počas tzv. „Mesiaca hrdosti“ nestranní, a pripomína, že Viedenský dohovor o diplomatických stykoch zakazuje členom diplomatických misií zasahovať do vnútorných záležitostí hostiteľskej krajiny. Ordo Iuris nepochybuje o tom, že vyjadrenie podpory veľvyslanectiev požiadavkám hnutia LGBT, ktoré sú v rozpore s poľským právom, je porušením článku 41 ods. 1 Viedenského dohovoru. A oznamuje, že koncom tohto týždňa uverejní právnu analýzu na túto tému.

Ako zdôraznil Jerzy Kwaśniewski, aktivity súvisiace s prebiehajúcim „Mesiacom hrdosti LGBT“ vyvíjali aj vznikajúce zahraničné pobočky Ordo Iuris. „Zástupcovia Ordo Iuris Ukrajina poslali koncom mája prezidentovi Andrzejovi Dudovi osobitný list, v ktorom vyjadrujú svoj nesúhlas so spojením varšavského Pochodu rovnosti s manifestáciou ukrajinských LGBT komunít a považujú to za provokáciu. Vedúci predstavitelia Ordo Iuris Španielsko zasa v rámci svojej prvej iniciatívy vyzvali, aby sa na španielskych štátnych budovách nevyvesovali vlajky LGBT. Čiastočne sa to už prejavilo. Madridské úrady nevyvesili na radnici šesťfarebnú vlajku,“ zdôraznil.

Ordo Iuris sa tiež pripojilo k európskej koalícii na podporu rodiny a „zúčastnilo sa na prorodinnej demonštrácii našich priateľov z Bulharska, ktorí v júni organizujú početné prorodinné podujatia v rámci opozície voči „Mesiacu hrdosti LGBT“. A ako poznamenal Kwaśniewski, všetky aktivity inštitútu by neboli možné bez podpory ľudí dobrej vôle.

Boj zatiaľ pokračuje a skutočným cieľom „rodových ideológov je vybudovať totalitu, v ktorej bude konštatovanie očividného faktu, že existujú dve pohlavia, považované za nenávistný prejav a prísne trestané“. Viac informácií nájdete v bulletine Ordo Iuris.

Zdroj: Ordo Iuris


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!