Prečo je na oficiálnej vatikánskej facebookovej stránke k synode v kňazskom rúchu žena? - Christianitas

Prečo je na oficiálnej vatikánskej facebookovej stránke k synode v kňazskom rúchu žena?


29. septembra 2022
  Krátke správy

Vskutku poburujúcim je namaľovaný obrázok, ktorý bol tento týždeň publikovaný na oficiálnej facebookovej stránke vatikánskej Synody o synodalite.

Na facebookej stránke Synod.va sa objavil kreslený obrázok, ktorý má symbolizovať prebiehajúcu megaakciu v radoch katolíckej Cirkvi. Hoci je na obrázku znázornená katedrála a pred ňou mladí ľudia, predsa kresba už na prvý pohľad pôsobí podivne nekatolícky. Na obrázku nie je nikde priestor ani pre Pannu Máriu, ani pre Pána Ježiša.

Namiesto toho, žeby sa mladí „veriaci“ modlili, len sa víťazoslávne držia za ruky a usmievajú sa na všetky strany. Všetko je podivne pestrofarebné a čudná „woke“ kresba skôr pripomína pozvánku na nejakú ultraliberálnu akciu v kaviarni v centre mesta, než na „synodálnu cestu“.

Zdroj: fb Synod.va

Skutočný šok však prichádza až po bližšom preskúmaní onoho „výtvoru“. Na obrázku je jeden muž, tri ženy a štvrtá osoba, o ktorej ťažko usudzovať, či je to muž alebo žena. Táto štvrtá, „nebinárna“ osoba, má na sebe tričko s dúhovým nápisom… PRIDE.

Ešte šokujúcejší fakt však je, že v kňazskom rúchu je len jedna osoba – žena!!!

Na obrázku sú tiež smiešne a plytké slogany – „My sme mladí ľudia budúcnosti a budúcnosť je teraz“, respektíve „Oživme túto kvitnúcu misiu, ktorá je väčšia ako ktokoľvek z nás. Želáme si byť poradným orgánom a robiť rozhodnutia.

Takže homo/trans ľudia a ultrafeministky si želajú robiť rozhodnutia vo vnútri katolíckej Cirkvi.

Obrázok na facebooku sa vôbec nestretol s pochopením. Ľudia sa pýtajú na ženu v kňazskom rúchu a upozorňujú, že kňazské povolanie je určené výhradne mužom.

Ako ste si dovolili ešte neodstrániť tento odporný urážlivý obrázok? Sami môžete vidieť, že propagujete herézu. Niekto naozaj chce proste len hnusnú „woke“ Cirkev. Hanbím sa za toto!!! Prestaňte hovoriť v mene ľudí, ktorých nepočúvate!!!“ píše v komentároch Jordan DeRouen, mladý muž v miništrantskom rúchu na svojej profilovej fotke.

Ďalší užívateľ si všimol, že tento „nemorálny obrázok“ bol „publikovaný na sviatok Panny Márie Walsinghamskej“ a ďalší si všimol dokonca malú vatikánsku pečiatku k synode v ľavom hornom rohu obrázka. Z takmer 350 komentárov nie je zrejme žiaden pozitívny.

Portál National Catholic Register zistil, že obrázok vytvorila Filadelfská synoda katolíckeho vysokoškolského vzdelávania, ktorá „prilákala približne 400 účastníkov z 11 katolíckych vysokých škôl alebo univerzít a troch katolíckych centier z nekatolíckych univerzít“. Na záverečnom plenárnom zasadnutí sa zúčastnil aj arcibiskup Nelson Perez z Filadelfie. Obrázok konkrétne nakreslila Becky McIntyreová z Univerzity sv. Jozefa, ktorá bola poverená vytvoriť „interaktívnu umeleckú montáž“ z Filadelfskej synody univerzít.

MG

Zdroj: fb stránka Synod.va, NC Register


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Byzantský mystik Gregor Palama vo svetle katolíckej viery (Druhá časť)

Nominalizmus a jeho důsledky – VI

Slovenský konzervativizmus už nepotrebuje diskusie, potrebuje kontrarevolúciu

Katolícky ateizmus – najnebezpečnejšia forma modernizmu?