Pre pokrokového prokurátora v New Yorku sú lúpež, obchod s drogami a prepadnutie len priestupky - Christianitas

Pre pokrokového prokurátora v New Yorku sú lúpež, obchod s drogami a prepadnutie len priestupky


13. januára 2022
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Nový okresný prokurátor v newyorskej štvrti Manhattan, Alvin Bragg, spĺňa všetky predpoklady pre nádejnú progresívnu kariéru. Má afroamerický pôvod a veľmi tolerantné názory. Dokonca až také tolerantné, že to desí obyvateľov New Yorku a zamestnáva už vyše týždňa novinárov prestížnych novín.

Pred zvolením postavil svoju kampaň na obligátnych frázach o zhovievavosti, tolerancii a sociálnom porozumení, a to aj voči zločincom (ktorí sú mimochodom medzi černošskou populáciou zastúpení percentuálne v hojnejšej miere, ako u iných etník USA), avšak zrejme nikto neočakával, že svoje sľuby aj dodrží.

Teraz je celý Manhattan šokovaný jeho oficiálnymi vyjadreniami a nariadeniami, v ktorých svojim podriadeným prikázal, aby nevyžadovali v rámci obžaloby uväznenie a následný trest odňatia slobody, za menej závažné priestupky. Problém spočíva v tom, že za menej závažné priestupky označil aj lúpeže a prepadnutia, či obchodovanie s drogami. Za zločiny, ktoré by naopak mali byť hodné potrestania väzením označil sexuálne útoky, ekonomické trestné činy zahŕňajúce veľké sumy peňazí a vraždy. Aj pri nich však dodal, že len vtedy, pokiaľ to zákon vyžaduje a ak nie, tak nech konajú zhovievavo.

Podľa vyjadrení prokurátora Bragga, je jeho cieľom „nájsť alternatívy k uväzneniu, najmä pre tých, ktorí sa dopustili trestného činu prvýkrát“. V spôsobe, akým zohľadňuje obvinených, sa jeho politika podobá politike niekoľkých prokurátorov vo veľkých mestách po celej krajine, ktorí boli zvolení za posledných päť rokov. Zdá sa teda, že pôjde nielen o lokálny newyorský výstrelok a progresívny exhibicionizmus, ale o koordinovanú politiku, ktorej najpravdepodobnejším dôsledkom budú nepokoje, majúce potenciál vyústiť až do občianskej vojny.

Títo prokurátori, medzi ktorých patria Larry Krasner vo Filadelfii, Marilyn Mosbyová v Baltimore , George Gascon v Los Angeles, Kim Foxxová v Chicagu a Chesa Boudin v San Franciscu – často čelili hlasnému odporu stredostavovských občanov, ale príliš to s ich doktrínami nepohlo. Eric Gonzalez, okresný prokurátor v Brooklyne, tiež zaviedol podobnú politiku. Traja z nich, ktorí sa uchádzali o druhé funkčné obdobie, boli nakoniec úspešní. Gascon a Boudin, síce teraz čelia úsiliu o svoje odvolanie, ale už jeden taký pokus prežili. Pokiaľ im pôjde karta, a tým, že majú na svojej strane ľavicovo-progresívnu kliku, im určite pôjde, preplávajú aj tieto pereje bez vážnejších úrazov.

Pod vedením Alvina Bragga sa nachádza približne 500 prokurátorov, ktorí teraz musia skúmať, ako sa zachovať voči newyorskému podsvetiu čo najtolerantnejšie a najprogresívnejšie. Predpokladajú však prudký nárast vrážd a streleckých útokov. Vo vyhlásení newyorských policajných detektívov, ktorých oficiálna organizácia registruje okolo 5000, sa dokonca uvádza, že tieto zmeny „podkopú základnú schopnosť polície zatýkať, čo povedie k zvýšeniu kriminality“.

Nová politika už priniesla svoje prvé medializované plody. Dlhodobému recidivistovi, 43-ročnému Williamovi Rolonovi, ktorý ohrozoval nožom predavača v obchode, bol znížený trest na základe nariadenia nového prokurátora. Policajti obvinili Rolona z lúpeže prvého stupňa a trestného činu držania zbrane. Keď ho však v nedeľu skoro ráno postavili pred Manhattanský trestný súd, prokurátori stiahli obvinenie z lúpeže a namiesto toho ho obvinili z dvoch ľahších trestných činov – drobných krádeží a iných súvisiacich trestných činov na nízkej úrovni. Na otázku denníka New York Post ohľadom tohto prípadu, odmietol nový prokurátor odpovedať.

Bývalý zástupca manhattanského okresného prokurátora, Daniel Ollen označil Braggovu politiku za „urážku každého občana v New Yorku, ktorý dodržiava zákony. Násilní zločinci majú teraz možnosť znovu sa dopustiť trestného činu, pričom veľmi dobre vedia, že už nikdy nebudú čuchať vnútrajšok väzenskej cely,“ povedal pre New York Post a dodal: „Boh nám pomáhaj.“

Zdá sa, že nielen New York bude potrebovať v tomto smere viac Božej pomoci. V Chicagu, kde rozhoduje rovnako pokroková prokurátorka Foxxová, rastie počet vrážd a chaos narastá aj v ďalších progresívne „ošetrených“ mestách. Nápady európskych progresívcov sa v ničom od amerických nelíšia, možno len v ešte väčšej progresívnosti. Takže: Pán Boh nám pomáhaj.

BM

Zdroj: New York Times, New York Post, titulný obrázok – youtube.com


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!