Posledný deň návštevy pápeža Františka na Slovensku


15. septembra 2021
  Krátke správy - Cirkev

Dnes, 15. septembra 2021 ukončí pápež František svoju návštevu Slovenska svätou omšou a stretnutím s veriacimi v mariánskej svätyni v Šaštíne. Cesta v smere Kúty – Šaštín/Stráže je už uzatvorená, vzhľadom na dopravnú situáciu na cestách organizátori upravili vstup do sektorov a návštevníci svätej omše mohli vstupovať do sektorov o hodinu dlhšie, až do 9:00 hod. Podľa posledných informácií je na vstupe zdržanie, návštevníci by sa mali čo najskôr zaregistrovať do sektorov.

O 06:00 hod sa začala v Šaštíne reťaz modlitieb a pôstu za kňazov. Túto reťaz odštartovalo hnutie Modlitby za kňazov. Štyridsaťdňová reťaz vyvrcholí na celonárodnej púti za kňazov v Šaštíne, ktorá bude v sobotu 23. októbra 2021. Hnutie Modlitby za kňazov má svoje centrum pri Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne.

Okrem toho v Argentíne z iniciatívy veľvyslanca Slovenskej republiky Rastislava Hindického sa v Buenos Aires, v Národnej bazilike Argentíny v Lujáne 15. septembra 2021 o 11:00 hod. miestneho času slávi slávnostná svätá omša venovaná Svätej patrónke Slovenska Sedembolestnej Panne Márii. Celebrovať ju bude rektor baziliky otec Lucas García.

Konanie svätej omše v Národnej svätyni Argentíny v ten istý deň, kedy bude Svätý Otec František celebrovať svätú omšu na Slovensku – v Národnej svätyni Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne – tak symbolicky duchovne spojí Slovensko s jeho rodnou krajinou,“ informoval Rastislav Hindický, veľvyslanec SR v Argentíne.

Okolo 08:00 hod. na priestranstve pri Národnej svätyni v Šaštíne už tisícky pútnikov očakávali pápeža Františka. Do Šaštína prichádzajú stále ľudia z celého Slovenska, tešia sa, že uvidia hlavu katolíckej Cirkvi naživo. Pútnici si čakanie na svätého otca Františka krátia modlitbou posvätného ruženca, chvál či loretánskych litánií.

Svetovým médiám sa veľmi páčila návšteva pápeža Františka na košickom sídlisku Luník IX, známom medzi Slovákmi netradičnou architektúrou a pozoruhodným prístupom k hygiene.

Na záver prikladáme program posledného dňa návštevy Svätého Otca pápeža Františka na Slovensku:

BRATISLAVA – ŠAŠTÍN – BRATISLAVA – RÍM

9:10 Modlitbové stretnutie s biskupmi v Národnej svätyni v Šaštíne
10:00 Svätá omša na otvorenom priestranstve pri Národnej svätyni v Šaštíne – homília Svätého Otca
13:30 Rozlúčkový ceremoniál na medzinárodnom letisku v Bratislave
13:45 Odlet do Ríma
15:30 Prílet na medzinárodné letisko Rím-Ciampino

BK

Zdroj: KBS, TASR, titulný obrázok – wikimedia commons

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!