Posledná rozlúčka s kardinálom Tomkom bude 16. augusta v košickej katedrále - Christianitas

Posledná rozlúčka s kardinálom Tomkom bude 16. augusta v košickej katedrále


9. augusta 2022
  Krátke správy

Už sú známe termíny obradov poslednej rozlúčky so zosnulým kardinálom Jozefom Tomkom v Ríme i na Slovensku. Vo Vatikáne to bude vo štvrtok 11. augusta o 11.00 v Bazilike sv. Petra.

V Košiciach bude pohreb v utorok 16. augusta o 11.00 v Katedrále sv. Alžbety, predsedať bude kardinál Duka. Košická arcidiecéza s súvislosti s úmrtím kardinála Jozefa Tomka informovala, že v súlade s „jeho želaním,  aby miesto posledného odpočinku mal v Katedrále sv. Alžbety v Košiciach“, budú jeho telesné pozostatky vo štvrtok prevezené na Slovensko.

Príležitosť uctiť si pamiatku emeritného prefekta Kongregácie pre evanjelizáciu národov, rodáka z Udavského v okrese Humenné, bude mať verejnosť v Košiciach.

Ostatky kardinála Tomka budú vystavené v Katedrále sv. Alžbety v nedeľu 14. augusta od 16.00 do 21.00 a v pondelok 15. augusta od 9.00 do 12.00, popoludní budú prenesené do Kaplnky sv. Michala.

Pohrebné obrady budú v košickej Katedrále sv. Alžbety v utorok 16. augusta o 11.00. Hlavným celebrantom bude emeritný pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP.

MM

zdroj: Vatican News

Najnovšie články

Prečo boli templári zničení? Prvé obete Revolúcie

Melchitská gréckokatolícka cirkev – byzantské slnko nad Tiberom

Asistovaná reprodukcia – Víťazstvo smrti nad životom (?)

Vyvoláva Cirkev pocit viny a zbavuje nás odchod z Cirkvi výčitiek svedomia? Na tieto i ďalšie otázky odpovedal P. Józef Augustyn SJ