„Konzervatívci v tejto vláde nemajú autoritu a preto nevedia nič presadiť“ hovorí poslanec Taraba, v otvorenom rozhovore pre Christianitas.sk


25. októbra 2021
  Politika  

Poslanec NRSR, Tomáš Taraba
zdroj: archív Christianitas

Momentálne prebieha v médiách kampaň proti Vašej osobe v súvislosti s Vaším facebookovým statusom, na ktorom je modelka Emma Čaputová počas verejnej prezentácie šiat a Váš krátky komentár znejúci: „Po včerajšom dni vieme, že máme na Slovensku novú top modelku“. Poviete nám, čo presne médiá na tejto facebookovej správe tak podráždilo a ako ste sa vôbec k tejto fotografii dostali?

Danú fotografiu zverejnili médiá z verejnej módnej prehliadky na internete a spolu s ňou kopu ďalších. Zuzana Čaputová v úplnom konflikte so zákonom priniesla médiá na promo akciu svojej dcéry a spropagovala komerčný produkt – módnu prehliadku. Ak tam vystupovala jej dcéra, to bola už v úplnom konflikte záujmov. Keby toto urobil akýkoľvek iný politik, že ide otvoriť nejakú novú reštauráciu alebo automobilový autosalón, médiá ho zničia. Čaputová však požíva osobitnú ochranu, čo sme videli aj na mojom prípade.

Zuzana Čaputová Váš príspevok de facto označila za „útok na ňu samotnú prostredníctvom jej dieťaťa“. Bol toto Váš zámer?

Slováci si moju vetu prečítali a dnes je jasné, že sú na mojej strane, pretože tá veta je v úplnom poriadku. Nie je v poriadku, čo urobila Čaputová. Dnes je očividné, že je to prezidentka, ktorá nie náhodou bola ticho pri prijímaní zákonov podporujúcich cez nezmyselnú covid šikanu detí na školách po masívne porušovanie ľudských práv vyhláškami, keď ľudia boli aj jej pričinením nútení sa testovať. Ako vrchná veliteľka síl pri tom asistovala. Na tejto mediálnej šou ohľadom módnej prehliadky sa ukázalo, ako zneužíva prezidentský úrad na svoju propagáciu a je presvedčená, že stojí nad ľuďmi. Hystériu, ktorú vyvolala, sa otočila proti nej a táto kauza bude pre ňu to, čím sa pre Andreja Danka stalo bozkávanie výložiek.

Polícia status nazvala „exemplárnym prípadom šikanovania na internete“. Ako vnímate tieto prekvapivo tvrdé slová, ktoré k celému „incidentu“ pôsobia značne prehnane?

Ten status polície je šikanou mojej osoby a veľa advokátov ma už kontaktovalo, že tam vidia na viacerých miestach porušenie zákona. Kolujú viaceré informácie, kto túto fb stránku spravuje a ako sa tam tvoria príspevky hanobiace občanov Slovenska bez možnosti vyjadriť sa k tomu. Táto stránka je prízemným bulvárom, používaným na diskreditáciu opozície. Reakcia polície dokreslila obraz, ako je zneužívaná na politický a ideologický boj proti opozícii. Čaputová vyšla z Progresívneho Slovenska a nové vedenie polície chodilo na mítingy Progresívneho Slovenska.

Toto je jasná línia a zrejme ju len chcela verejne demonštrovať. Je trápne, že poslancovi Blahovi zrušili trestné oznámenie na novinára Schutza za to ako sa vyjadril, že neočkovaní, teda aj zrejme deti od 12 rokov, majú silno trpieť, pretože majú teľacie IQ a mňa si dovolia brať do úst len preto, že som zverejnil, čo nechala zverejniť Čaputová samotná o svojej dcére.

Bol by podľa Vás postoj médií a polície voči Vám iný, keby ste rovnaký status napísali na inú modelku – povedzme na nejakú Emminu kolegyňu?

Zuzana Čaputová a jej okolie v prvom rade ukázali, aký je ich a nie môj pohľad na jej dcéru. Nechápem, prečo ju začali Hanzelová a spol tak ponižovať. Oni si skrátka vytvorili úplne fiktívny príbeh, ktorý vypovedá o ich zmýšľaní a následne ho chceli pripísať mne. Ukázali, ako manipulatívne a prízemne vybrané médiá fungujú a ako systémovo klamú a zavádzajú ľudí. Na tejto vete je to najkrajšie vidieť, na komplikovaných veciach by sa to ukazovalo ťažšie.

Prejdime ďalej. Aký je Váš názor na najnovší legislatívny návrh poslankyne Záborskej, obmedzujúci prístup k umelým potratom?

Ja som ten zákon podporil a aj ho podporím. Som však presvedčený o tom, že ten zákon neprejde. Po prvé nie je to žiaden prolife zákon, je to súbor sociálnych zákonov, ktoré sú navyše smiešne nedofinancované. Je to tak bezvýznamné, že aj zo SaS sa postavili a povedali, že: „Tvrdíte tu, že to je pomoc pre matky s deťmi, ale to sú tak smiešne peniaze, že sa to ani nedá nazvať.“ Je to odraz toho, do akej submisívnej a nedôstojnej polohy sa v tejto liberálnej koalícii dostali Vašečka a spol. Nikto ich tam neberie inak ako hlasovacie tlačítka a keď chcú niečo presadiť, jednoducho im hlasy nedajú.

Prečo si myslíte, že zákon neprejde?

Pani Cigániková tento zákon plánuje zablokovať takým spôsobom, že tam presadí propotratovú tabletku a tá propotratová tabletka, podľa mojich informácií, má šancu prejsť, a získať nadpolovičnú väčšinu. Kým poslanec Šefčík uráža každého v opozícii, kto dal Záborskej hlas, aby vôbec zákon do druhého kola mohol prejsť a bez opozície by nemal šancu, Cigániková obehala celý parlament a mám indície, že úspešne.

Ak teda Záborská nechce, aby bol ten zákon vďaka jej iniciatíve ešte horší ako teraz, tak ho bude musieť stiahnuť. Kresťanská únia rozumie tejto matematike a preto tieto akože prolife aktivity ja už neberiem z ich pera vážne. Je to, ako keby ste sadli do Trabanta a tvárili sa, že idete poraziť Ferrari. Nie nejdete, idete len urobiť povinnú jazdu, že ste sa akože snažili.

Ako teda vnímate ten liberálny tlak proti tomuto zákonu?

Marketingovo. Týmto zákonom Kresťanská únia len mobilizuje liberálov… liberáli to vždy nechajú prejsť do druhého kola –, lebo oni na tom mobilizujú svojich voličov – potom to však vždy potopia v tom druhom kole. Je to len taká hra, to je celé. Hovorím to otvorene, pretože nie som rád, keď si klameme a robíme falošné nádeje. Kresťanská únia keby chcela, tak nie tento, ale oveľa výraznejší zákon prejde okamžite.

Vnímate predčasný rozpad koalície ako možný, alebo to dotiahnu až do konca? Ako by ste charakterizovali vládu koalície OĽaNO-SaS-Sme rodina a Za ľudí?

Tie nálady v obyvateľstve jasne ukazujú, že ten odpor k nim je nezvratný.. Je to najnenávidenejšia vláda v dejinách Slovenska. Vstúpia do dejín ako vláda, čo masívne porušovala ľudské práva, nezvládla výzvy doby a ekonomicky z nás urobili Grécko. Za 30 rokov sme mali dlh 45 miliárd a táto vláda urobila za dva roky dlh 20 miliárd (eur).

V súvislosti s protipandemickými opatreniami, podľa Vás, hrozí nám „taliansky scenár“? – tzn. že bez covid pasu nás jedného dňa nepustia ani do práce?

Chceli by to na Slovensku urobiť, ale myslím si, že v tomto vykonala kus práce opozícia, ktorá im nič nedaruje. Mali už viacero pokusov, ale boja sa ľudí. My ako opozícia pri tom asistovať určite nebudeme a ak by to skúsili, pôjdeme masívne do ulíc. Mítingy, čo robíme, jasne ukazujú, že mobilizovať ľudí vieme. Čas hrá takisto proti nim, lebo sa zrejme definitívne preukáže, že bude treba ďalšie dávky vakcíny a tá masa, ktorá sa im už podrobila, sa taktiež môže začať otáčať proti nim.

Napriek tomu tá snaha využiť covid na zavedenie nekontrolovaného štátu tu je a zrejme koniec tomu urobia až voľby. Nelogické sanitárne opatrenia, ktoré nemajú v dejinách obdobu. Kto kedy povedal, že vás bude očkovať vakcínou, za ktorú nikto neručí? Veď to je taká nevedeckosť až no, ani len televízor by si nikto nekúpil bez záruky…

Poslanec NRSR, Tomáš Taraba
zdroj: archív Christianitas

Budú tohtoročné Vianoce, či budúcoročná Veľká noc opäť bez verejných svätých omší?

Takto… všetci neustále vyhlasujú, ako chcú odluku Cirkvi od štátu a tu odrazu štát diktoval Cirkvi. Liberálom nevadí, že dostávajú peniaze akoby boli cirkev a naopak, vadí im, že cirkvi dostávajú nejaký príspevok od štátu – tak je zaujímavé, že SaS-ke a podobným nevadí, že štát úplne spochybnil autonómiu Cirkvi v tejto oblasti a začal na Cirkvi realizovať ako na svojom úplne prvom a najjednoduchšom článku svoje pofidérne protipandemické opatrenia.

Cirkev si však v dosť podstatnej miere môže za to sama. Keď politik vycíti, že tu nie je nejaký výrazný odpor, ide, čo mu dovolíte.

Ja si myslím, že aj biskupi tu prekročili nejakú autoritu tým, že sa začali montovať do tých očkovacích kampaní, že vôbec podporili to testovanie, ktoré nemalo podporu ani odborníkov. My ešte dnes nevieme vyhodnotiť, aký to bude mať dopad, ale myslím si, že to určite malo veľký dopad na Cirkev na Slovensku a dosť ma prekvapuje, že sa biskupi do tohto pustili, lebo spätne všetci tie testovacie olympiády hodnotia negatívne, dokonca aj tí, ktorí sa ich vtedy zastávali. Ťažko vyvrátiť, že to bol jeden z hlavných dôvodov nákazy na covid…

V súvislosti so zatváraním hraníc, lockdownami, ale aj postojmi Poľska a Maďarska – vydrží podľa Vás Európska únia v súčasnej podobe?

Absolútne nemá šancu.

Po prvé, pôvodný koncept bol, že nech zabezpečuje Európska únia spoluprácu štátov, bezpečnosť a prosperitu ľuďom. Vidíme, že „bezpečnosť“ je veľmi otázna – veď vidíme tu ich migračnú politiku.

Po druhé, EÚ tiež už začína pociťovať vysokú infláciu spôsobenú „tlačením peňazí“.

Po tretie, Európska únia nikdy nebola myslená ako kolonizačný prvok voči členským štátom, no to, čo jej predstavitelia teraz predvádzajú, je porušovanie vnútornej autonómie členských štátov, koniec koncov vidíme to na Maďarsku. Slovensko je v tomto smere takým miláčikom EÚ: majú tu svoju prezidentku a vládu, ktorá nefunguje – to vie každý. Ale akonáhle vznikne vláda, ktorá bude tvrdo stáť na obhajobe národnej suverenity v kultúrno-etickej oblasti, potom pocítime ich pravú tvár aj my.

Takže EÚ pôjde touto cestou – viac a viac koncentrácie moci. Sťažujú sa, že „Brusel má málo právomocí“, aby krízy „efektívne riešil“. Inými slovami: podľa nich sú problémom vlastne vlády jednotlivých štátov a preto oni vsádzajú na politikov, ktorí budú za federalizáciu. Ale uvidíme.

A po štvrté, Európska únia nebola nikdy myslená ako projekt do „zlého počasia“. Všetko je postavené na tom, že „každý z toho niečo má“. Žiaden občan USA sa nepýta, že „čo z toho mám?“, že sa podrobuje Washingtonu, aj keď je z Texasu. Nikto sa nepýta: „Dáva Florida viac, ako dostáva?“, kým v EÚ sa každý jeden opýta: „Koľko platíme – koľko dostávame?“

Takýto masívny projekt vie fungovať iba vtedy, ak má spoločnú hodnotovú bázu. Ale únia nemá spoločnú hodnotovú bázu. Keď na nás budú tlačiť tie ich neomarxistické genderové koncepty, pretláčať povinnú genderovú výchovu do škôl, inak nám nedajú peniaze a podobne, tak sa tá debata posunie na inú úroveň. Takže v rámci únie prestávame mať spoločné prieniky.

Ak sme očakávali, že bude aspoň sloboda cestovania, tak vidíme, že dnes sa niekam dostať je pomaly rovnako ťažké ako za komunizmu.

Ako dlho sa konzervatívcom na Slovensku bude dariť brániť prijatiu zákona, ktorý by povoľoval manželstvá homosexuálov?

Prijatie manželstiev homosexuálov je na spadnutie. Liberáli tajne dúfajú, že budúcu vládu budú tvoriť strany Hlas-SaS-Progresívne Slovensko, preto sa konzervatívci musia zamerať na to, aby takto čisto liberálna vláda nikdy nevznikla, lebo v tomto štáte úplne stratia svoje slovo.

Problém vidím aj v tom, že ten konzervativizmus sa obmedzuje len na to, že „bráňme niečo“. A už Vaša otázka naznačuje, že „úspešný je ten, kto to čo najdlhšie ubráni“; ale akoby každý predpokladal, že „aj tak to raz presadia“. Toto je tiež problém konzervativizmu v Európe – stále len ustupuje, stále len niečo „drží“, ale tá voda postupne stúpa a priehrada proste časom povolí.

Ako vidíte prípadné spájanie národno-konzervatívnych síl?

Najväčší omyl, na ktorý naskočili novinári, je ten, že hovoria, že toto je „konzervatívna vláda“. Toto je liberálna vláda, ktorú drží pár konzervatívcov, to je celé. Takže to je úplne naopak – toto je čisto liberálna vláda. A to najlepšie vidíte na tých hlasovaniach ohľadom hodnotových tém – zatiaľ nebola presadená žiadna, ale oznamujú nám, že sa dohodli na registrovaných partnerstvách, aby sa uzákonili v podobe dedičstiev a náhľadu do zdravotnej dokumentácie.

Do budúcna tu tlak na spájanie národno-konzervatívnych síl určite bude, ale generácia politikov, ktorí tu sú už 20 rokov, pomaly končí. A povedzte mi, kto vlastne tvorí tú novú generáciu konzervatívnych politikov? Kto sa vyprofiloval?

Pozrite sa na dnešnú koalíciu a povedzte mi jedno dve mená, ktorých pozná priemerne informovaný človek na ulici. Na strane liberálov takýchto mien máte kopu. Tragédia konzervativizmu je, že sa obmedzil na jednu tému – Fico. Tento naratív však prestáva fungovať a zrazu máte pred sebou pár politikov, ktorí sú na verejnosti vnímaní skôr ako sektári, ktorí nemajú žiaden hodnotový realistický program.

Ďakujem za rozhovor.

Za Christianitas sa zhováral M. Gavlák


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!