Poslanec Martin Čepček predložil opäť vlastný návrh obmedzenia umelých potratov


21. januára 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Poslanec Martin Čepček (OĽaNO), ktorý je vlastným poslaneckým klubom a stranou vnímaný ako enfant terrible, predložil včera do parlamentu vlastný návrh zákona, ktorým chce obmedziť umelé potraty na požiadanie ženy. Rovnaký návrh a na vlastnú päsť predkladal aj pred pol rokom, avšak už vtedy bol tento návrh pre „konzervatívcov“ z OĽaNO neprijateľný.

V tom čase sa potuloval po parlamente návrh na „obmedzenie“ umelých potratov od poslankyne Anny Záborskej, tiež z OĽaNO, ktorý však mal skôr podobu hry na hľadanie skrytého významu textu, než návrhu reálne posúvajúceho problém umelých potratov smerom k obmedzeniu. Čepček vtedy reagoval vlastným návrhom, pretože mu oficiálny návrh jeho kolegov pripadal ako nič nemeniaca kozmetická úprava.

Dnes je jeho, už raz zamietnutý návrh, späť a prináša okrem iného aj svedectvo, že sa dá byť zároveň katolíckym poslancom, neliezť pri tom po kolenách pred davom liberálnych poslancov a novinárov a uchovať si elementárnu hrdosť.

Aké body sú súčasťou jeho návrhu?

Žena môže podstúpiť interrupciu len v prípade, ak je vážne ohrozené jej zdravie, ak je plod vážne poškodený a ak žena otehotnie následkom spáchania trestného činu.

Interrupcia bude možná len po dvoch lekárskych posudkoch.

96-hodinová čakacia lehota na interrupciu od písomnej žiadosti a poučenia.

Zakazuje interrupcie cudzinkám.

Zakazuje propagáciu interrupcií a nabádanie ženy, aby ju podstúpila.

Najmä posledný návrh určite zdvihne adrenalín všetkým „zodpovedným euro-občanom“, pretože vlastne spochybňuje celú prácu EÚ na tomto poli, keďže tá propagandu ohľadom slobody ženského rozhodovania financuje, podporuje a štáty (ako napr. Maďarsko), ktoré by chceli túto propagandu potláčať, torpéduje.

Pre liberálov, ktorí dostávali záchvaty ľudskoprávneho rozhorčenia už v prípade predĺženia čakacej lehoty v Záborskej návrhu (nakoniec aj tak tento bod z neho vypadol) je tento Čepčekov návrh červeným súknom. A preto s ním budú pravdepodobne rýchlo hotoví.

Sám predseda parlamentu, otec mnohých detí a amatérsky kontrolór zdravotníckych zariadení, Boris Kollár už raz Čepčekov návrh zmietol zo stola a ani ho nezaradil na parlamentné rokovanie, s poznámkou, že: „Máme iné problémy, ako teraz hrotiť a polarizovať.

Nepochybne, problémov má táto pozoruhodná a nevšedná vláda ešte viac ako v lete. Dalo by sa povedať, že najväčšie problémy ju ešte len čakajú a to najmä vtedy keď jej skončí mandát. Bez ohľadu na to, je isté, že pre Boris Kollára, ako aj pre väčšinu poslancov, sú určité práva žien posvätné a niektoré deti nezaujímavé. Preto poputuje nový návrh s najväčšou pravdepodobnosťou opäť do parlamentného koša.

Pre Martina Čepčeka tým však problémy nekončia, pretože na rozdiel od iných „kresťanských“ poslancov zrejme vie, čo je jeho povinnosťou.

BM

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!