Poľsko chce zaviesť taký zákon proti homo-propagande, ako má Maďarsko a Rusko


27. júna 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Námestník poľského ministra spravodlivosti Michal Woś pre televíziu TVN24 potvrdil, že poľská vláda pracuje na návrhu zákona zakazujúceho alebo obmedzujúceho propagandistické aktivity LGBT komunít. Práce na ňom koordinuje člen Rady ministrov Michal Wójcik.

Podobne ako teraz v Maďarsku a začiatkom minulého desaťročia v Rusku, aj v Poľsku plánujú zakázať propagáciu homosexuálneho životného štýlu, ktorá sa stala súčasťou oficiálnej vnútornej aj zahraničnej politiky Európskej únie, USA a ich satelitov. Na otázku novinára, či si myslí, žeby mal v Poľsku, rovnako ako v Maďarsku a Rusku platiť zákonný zákaz tzv. propagácie homosexuality, odpovedal Michal Woś, že minister Michal Wójcik na „zákaze súvisiacom s propagandistickými aktivitami LGBT kruhov“ už pracuje. Zároveň novinárovi nepotvrdil, žeby sa zákaz mal týkať aj „zmeny“ pohlavia.

Maďarský zákon určuje, že učitelia v školách budú musieť vyučovať podľa ústavy, ktorá uznáva ako manželstvo len zväzok jednej ženy a jedného muža. Následne budú hodiny sexuálnej výchovy kontrolované a vedené iba organizáciami evidovanými v štátnom registri. Za porušenie zákona hrozí pokuta.

Zákon zahŕňa aj reguláciu televíznych reklám a televízneho vysielania, pričom stanice, ktoré by propagovali zmenu pohlavia alebo homosexualitu, budú finančne sankcionované. Štát bude mať navyše právo, v prípade porušenia zákona, prerušiť na hodinu vysielanie televíznej stanice.

BM

Zdroj: PCH24, TVN24, rp.pl, titulný obrázok – Pixabay

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!