Polovica africkej mládeže chce migrovať do západných krajín - Christianitas

Polovica africkej mládeže chce migrovať do západných krajín


28. júna 2022
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Podľa výskumu financovaného juhoafrickou investičnou spoločnosťou chce viac ako polovica mladých Afričanov migrovať do Európy alebo Severnej Ameriky.

Nedávny prieskum medzi viac ako 4 500 mladými ľuďmi v Afrike vo veku 18 – 24 rokov ukázal, že 52 % z nich pravdepodobne v najbližších rokoch zváži emigráciu. Respondenti ako hlavné dôvody uviedli ekonomické ťažkosti a nedostatok možností vzdelávania.

V rámci rýchlo rastúcej populácie Afriky je 360 miliónov ľudí vo veku od 15 do 30 rokov. Toto číslo je väčšie ako 320 miliónov obyvateľov Spojených štátov. Ak by chcela emigrovať len polovica z tejto demografickej skupiny, znamenalo by to, že v blízkej budúcnosti by sa 180 miliónov ľudí vydalo na cestu za lepším životom.

V správe sa uvádza, že západní investori by mohli profitovať a tiež znížiť migračný tlak tým, že by zamestnali Afričanov, ktorí by na kontinente predávali tovar a služby vyrobené v USA.

Svet sa musí prebudiť a investovať do Afriky, aby mladí Afričania necítili potrebu odísť do zahraničia za svojimi snami na úkor svojej vlasti. Toto je väčší problém ako únik mozgov! Táto skupina ľudí vo veku 18 – 24 rokov v Afrike hovorí: „Zlepšíme si život, aj keby to malo znamenať, že sa budeme musieť zdvihnúť, odísť a ísť niekam inam“,“ hovorí výskumník Ivor Ichikowitz, ktorý stojí za prieskumom.

V súčasnosti však americké spoločnosti nie sú pod veľkým tlakom vlády, aby vyvážali tovar a služby africkým spotrebiteľom. Jedným z dôvodov nedostatočného tlaku je, že federálna vláda podporuje prijímanie nelegálnych prisťahovalcov zo Strednej a Južnej Ameriky.

Počas 90. rokov ekonómovia očakávali, že investori v bohatých krajinách budú v rozvojovom svete investovať do vytvárania pracovných miest a vymania tak miliardy ľudí z chudoby. Ekonómia však neznáša takéto vákuum a teraz chudobná pracovná sila prichádza po kapitál prostredníctvom medzinárodnej migrácie,“ povedal Douglas Holtz-Eakin, predseda Amerického akčného fóra.

Priame investície USA v Afrike vzrástli z 11 miliárd dolárov v roku 2000 na 69 miliárd dolárov v roku 2014. Do roku 2020 však táto suma klesla na 47,5 miliardy dolárov.

Podľa podobného prieskumu z roku 2019 chce do Spojených štátov migrovať pätina budúcich afrických migrantov, teda len 45 miliónov ľudí, každý štvrtý potenciálny migrant chce ísť do Európy, ktorá je ľahšie dostupná, a žiť v lepších životných podmienkach.

Je však nepravdepodobné, že Európa bude k týmto prisťahovalcom, z ktorých väčšina má nízku kvalifikáciu a ťažko sa začleňuje do spoločnosti, ústretová. Potvrdzuje to aj prieskum verejnej mienky, podľa ktorého sa takmer dve tretiny Francúzov domnievajú, že miera prisťahovalectva v krajine je príliš vysoká.

MH

Zdroj: V4na.com, titulný obrázok – pixnio.com/Reverie Zurba, USAID


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!