Pokračovanie Gibsonovho filmu „Umučenie Krista“ by sa malo začať natáčať už v priebehu nasledujúcich mesiacov! - Christianitas

Pokračovanie Gibsonovho filmu „Umučenie Krista“ by sa malo začať natáčať už v priebehu nasledujúcich mesiacov!


13. januára 2023
  Krátke správy

Pokračovanie Gibsonovho megahitu a podľa mnohých aj „najväčšieho filmu, aký Hollywood kedy natočil“, legendárneho „Umučenia Krista“ by sa malo začať nakrúcať už na jar tohto roku. Správu priniesli viaceré médiá, medzi inými aj kresťanský portál CBN News, filmový žurnalista Jordan Ruimy, či celonárodné britské bulvárne noviny Daily Mail.

Zdroj: epitemnein-epitomic.blogspot.com

Pokračovanie filmu „Umučenie Krista“ bude niesť názov „Resurrection“, čiže „Vzkriesenie“ a bude na ňom pracovať ten istý tím ľudí, ktorí nakrútili aj film z roku 2004. Na režisérsku stoličku nezasadne nikto iný, ako sám Mel Gibson a točiť sa bude podľa scenára Randalla Wallacea, ktorý napísal aj scenár k „Umučeniu“. S Gibsonom však spolupracuje dlhodobo a bol to práve Randall Wallace, kto bol autorom scenáru na Austrálčanov starší film – „Statočné srdce“ – rozprávajúci príbeh škótskeho národného hrdinu Williama Wallacea a jeho boj proti Angličanom.

V hlavných úlohách sa podľa informácií opäť predstavia Jim Caviezel, ktorý si zopakuje úlohu Ježiša, Maia Morgensternová ako jeho matka Mária, Christo Jivkov ako Ján a Francesco De Vito ako Peter. Okrem Caviezela sa však pre pokročilejší vek špekuluje o možnej výmene niektorých hercov.

Filmová databáza Imdb.com o filme uvádza:

Umučenie Krista: Vzkriesenie

Pokračovanie filmu Umučenie Krista (2004) sa zameriava na udalosti, ku ktorým došlo 3 dni medzi ukrižovaním a zmŕtvychvstaním, keď Ježiš Kristus zostúpil do Abrahámovho lona, aby kázal a vzkriesil starozákonných svätých.“ (https://www.imdb.com/title/tt5795232/)

Film by sa mal teda odohrávať len v priebehu troch dní – od Ježišovej smrti na kríži po Jeho zmŕtvychvstanie. Nebude však zobrazovať len to, čo sa dialo vo sfére viditeľnej, ale i to, čo sa dialo vo sfére nadprirodzenej: Gibson totiž vo filme plánuje ukázať aj Kristovo zostúpenie do pekla, či dokonca Luciferov pád, ktorý sa odohral ešte pred stvorením Adama a Evy. Viac sa môžete dočítať v našom staršom článku: https://www.christianitas.sk/gibsonovo-pokracovanie-filmu-umucenie-krista-bude-zrejme-zobrazovat-aj-kristovo-zostupenie-do-pekla-ci-luciferov-pad/.

So správou o chystanom natáčaní „Vzkriesenia“ ako prvý prišiel filmový žurnalista Jordan Ruimy, ktorý je pokladaný za „alternatívneho“. Ale pravdou je, že aj portál Imdb.com uvádza, že film by mal prísť do kín niekedy v priebehu roka 2024. V každom prípade je Ruimy považovaný za dôveryhodného: ako prvý tiež uviedol, že sa po 25 rokoch chystá pokračovanie iného legendárneho snímku – „Gladiátor“ režiséra Ridleyho Scotta – čo už nakoniec potvrdil aj samotný režisér pre magazín Empire. A to mesiac po žurnalistovej vskutku bombastickej správe.

V pokračovaní „Gladiátora“ už pochopiteľne neuvidíme generála Maxima, ktorý v závere filmu v aréne zahynul. Nový film bude rozprávať príbeh Lucila – malého Maximovho priateľa a synovca cisára Commoda – ako dospelého muža.

MG

Zdroj: Daily Mail, CBN News, World of Reel, ilustračný obrázok, zdroj – epitemnein-epitomic.blogspot.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Agenti, kolaboranti, zradcovia a udavači alebo Komu sa hojdá žalúdok, ten nech nelezie do politiky

Arcibiskup Fulton Sheen: „Takto spoznáte Antikrista!“

Genocída národov

Ako duchovní rodičia hnutia Wicca de facto potvrdili, že čarodejnícke procesy v minulosti boli úplne legitímne