Päť znakov, že randíte s dobrou ženou.

catholicmatch.com
20. apríla 2019
  Spoločnosť  

Rozpačitosť prvej schôdzky je za vami a druhé rande išlo dobre.

Prediskutovali ste s ňou svoj zámer ďalej sa stretávať a teraz môžete oficiálne povedať, že máte priateľku. Je to vzrušujúce, byť v novom vzťahu, však?

Teraz pred vami stojí náročná úloha rozoznať Božiu vôľu a zistiť, či tento vzťah má všetko, čo je treba pre manželstvo. Nepochybne je to dobrá žena. Ale otázka znie, je to dobrá žena pre mňa?

Tu je päť znakov, že to je dobrá žena pre vás.

1.  Vie prebudiť to najlepšie, čo vo mne je.

Country kapela Diamond Rio má pieseň, zvanú “Beautiful Mess.” Text hovorí o chlapíkovi, ktorý je taký odvalený zo ženy, s ktorou randí, že zvyšok jeho života sa zmenil na nádherný neporiadok. “Nádherný” a “Neporiadok”, to sú slová, ktoré nepatria do jednej vety. Ak dobré návyky, habity, ktoré ste získali namáhavým úsilím sa zrazu stratia, tak žena, s ktorou sa stretávate asi nebude pre vás tá najlepšia.

A naopak, ak žena, s ktorou sa stretávate priniesla do vášho života poriadok a inšpiruje vás k získavaniu iných dobrý habitov, je to dobrá žena pre vás.

2.  Pomáha mi rásť vo svätosti

Svätosť je, keď zosúladíte svoju vôľu s Božou vôľou, a žijete podľa toho! Položte si otázku: Pomáha mi žena, s ktorou sa stretávam, primknúť sa viac k Bohu? Modlíte sa spolu? Chodíte na omšu spolu? Čítate spolu Písmo, alebo sa spolu zhovárate o Bohu? Ak je odpoveď áno, potom je chodíte so správnou ženou!

3.  Inšpiruje ma k obetovaniu

Každý manželský pár vám povie, že manželstvo je synonymum pre slovo obeta. Keď spolu chodíte, musíte si začať budovať schopnosť a najmä ochotu, postaviť jej záujmy a potreby pred svoje vlastné. Obeta pre milovanú. Ak začínate meniť svoj život tak, aby ste zlepšili ten jej, je to dobrý znak.

Možno ste začali splácať svoje dlhy, aby ste pripravili lepšiu budúcnosť pre vás oboch a neutrácate za zábavky a hračky. Možno, že sa vzdáte spánku, aby ste mohli byť s ňou a rozprávať sa, keď sa vráti z práce. Všetko to vám pomôže v budúcom manželstve. Budete musieť obetovať čas, peniaze a sexuálnu dravosť, aby ste mali úspešné manželstvo. Nakoniec, ak sa pre svoju ženu obetujete spôsobom ako doposiaľ nikdy, je to dobrá žena pre vás.

4.  Rozosmeje ma

Túto vlastnosť často spomínajú ženy, keď hovoria o mužoch, s ktorými randia. Ale to sa dá povedať aj o ženách.

Hoci je manželstvo požehnaný a radostný stav, niekedy skrátka je život ťažký a vie vás pekne potrápiť. V práci sa môže niečo pokaziť, váš šéf vám robí zo život peklo, pokazí sa auto, alebo začne pršať cez strechu. Život vám dáva zabrať a vy potrebujete dobrú ženu, aby vám pomohla zasmiať sa. Ak vás žena, s ktorou chodíte vie rozosmiať, je to žena pre vás!

5.  Verím jej

Cítite sa pred ňou tak bezpečne, že jej otvoríte svoje srdce? Ste ochotný ukázať jej svoje slabé miesta? Podľa mňa, je dôvera vo vzťahu synonymom pre zraniteľnosť. Ak svojej priateľke alebo manželke veríte, cítite sa bezpečne a odhalíte jej samotné jadro toho, čo ste. Vaše nádeje, sny, obavy, zlyhania. Tým sa stanete zraniteľným. Čím viac ju milujete, tým viac jej veríte. Čím viac jej veríte, tým viac vám môže ublížiť. Preto jej musíte naozaj veriť.

Nájsť si správnu ženu je ťažké a chce to veľa modlitieb a rozlišovania. Ak nájdete týchto päť znakov, tak ste našli prinajmenšom dobrú ženu. A je tu šanca, že bude mať oveľa viac dobrých vlastností!

Tento článok bol pôvodne uverejnený na CatholicMatch Institute (súčasť CatholicMatch.com), ktorý pomáha slobodným katolíkom vytvoriť pevné základy pre manželstvo. Uverejnené so súhlasom.