Pápež pochválil írskeho prezidenta, podporujúceho potraty, ako „múdreho muža“


20. septembra 2021
  Krátke správy - Cirkev

Írsky prezident Michael D. Higgins je známy svojou podporou rôznych trendov a legislatívnych opatrení, ktoré sú v rozpore s katolíckym učením. Podporoval a podpísal už dva liberalizujúce zákony o umelých potratoch, ako aj zákon umožňujúci „manželstvo“ homosexuálov, či zákon uľahčujúci rozvody.

V piatok sa Higgins stretol vo Vatikáne s pápežom Františkom na oficiálnej návšteve. Neskôr sa stretol sa aj s vatikánskym štátnym sekretárom Pietrom Parolinom a arcibiskupom Gallagherom. Pápež vyhlásil: „Ďakujem Bohu za to, že Írsko má takého múdreho muža, akým je jeho hlava štátu.“ Návštevu írskeho prezidenta zhodnotil nasledovne: „Dnes som sa nestretol len s mužom-prezidentom. Dnes som stretol múdreho muža.“

Predseda Írskeho katolíckeho združenia Brian Flanagan, v reakcii na výroky pápeža Františka o prezidentovi Higginsovi, uviedol, že najväčším sklamaním stretnutia vo Vatikáne, je „zjavná neochota pápeža vyzvať írskeho lídra k pokániu“.

Flanagan pokračuje: „Jeden zo siedmich darov Ducha Svätého je múdrosť, schopnosť vyberať si a konať podľa Božieho zákona. Že náš pápež mohol pripísať múdrosť jednému z hlavných pro-potratových politikov v írskej histórii, to je neuveriteľné.“ Ďalej vysvetlil, že: „Prezident Higgins má za sebou dlhú históriu podpory zla, ktoré postihuje tých najzraniteľnejších, a preto sme hlboko sklamaní, ba dokonca zdesení z toho, že mu náš pápež mal dnes dať hlasnú podporu.“

Vatikánske vyhlásenie o návšteve uvádza, že pápež súkromne diskutoval s írskym prezidentom o klimatických zmenách, migrácii a covide.

V roku 2013 podpísal Higgins zákon o umelom potrate, v roku 2015 podpísal zákon o homosexuálnom „manželstve“. Po zrušení ústavnej ochrany práva na život v roku 2018 podpísal ďalšie zákony liberalizujúce umelé potraty, ktoré umožňujú umelý potrat na požiadania do 12 týždňov od počatia, avšak v niektorých „závažných“ prípadoch až do 9 mesiaca. Na základe tohto zákona bolo v roku 2019 vykonaných v Írsku viac ako 6 500 umelých potratov.

Higgins dokonca uviedol, že referendum z roku 1983, ktoré v Írsku zakázalo potraty, bolo „bezcitné, zlovestné a nedemokratické “, ako aj ignorantské voči írskym ženám“. V roku 2019 Higgins podpísal zákon, ktorý skrátil čakaciu lehotu na rozvod.

BM

Zdroj: Life Site News, titulný obrázok – Flickr


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!