Pápež kresťanom v politike: „Neuspokojte sa s formálnym dialógom!“ - Christianitas

Pápež kresťanom v politike: „Neuspokojte sa s formálnym dialógom!“


17. mája 2022
  Krátke správy - Cirkev


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Politika je najvyššou formou lásky“, pripomenul slová Pia XI. pápež František kresťanom, ktorí sa angažujú v politickom dianí.

Podľa hlavy katolíckej Cirkvi je politika predovšetkým umením stretnutia, ktoré sa žije prijatím druhého a prijatím jeho odlišnosti v úctivom dialógu. Toto zdôraznil pápež František na včerajšej audiencii členom Politickej fraternity komunity Chemin Neuf, ktorá je spojená s katolíckou charizmatickou obnovou.

Ako kresťania však musíme urobiť viac: keďže evanjelium od nás žiada, aby sme milovali svojich nepriateľov, nemôžem sa uspokojiť s povrchným a formálnym dialógom, akým sú neraz agresívne rokovania medzi politickými stranami,“ povedal s tým, že ak k tejto zmene nedôjde, hrozí, že politika sa zmení na často násilnú konfrontáciu s cieľom presadiť vlastné predstavy.

Realita je dôležitejšia než idea

Pápež zároveň dodal, že ak sa chce kresťan vyhnúť sklzu do ideológie a budovaniu politiky na piesku, tak nesmie zabúdať na to, že realita je dôležitejšia než idea. Mladých ľudí na audiencii tiež povzbudil, aby sa angažovali v prospech migrantov a dbali na ekológiu.

Za tri kľúčové slová pre kresťana v politike napokon pontifik vymenoval „pamäť“, „nádej“úžas“.

Kresťanský život nie je možný bez tohto úžasu,“ zdôraznil Svätý Otec. „Úžas je to, čo mi dáva vnímať, že som v Ježišovi, s Ježišom. Úžas z toho, že vidíme veľkosť Pána, veľkosť jeho osoby, veľkosť jeho programu, že cítime veľkosť blahoslavenstiev ako programu života.“

MM

Zdroj: Vatican News, titulný obrázok – flickr.com


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!