OSN odkazuje Poľsku: Ukrajinkám musíte robiť potraty! - Christianitas

OSN odkazuje Poľsku: Ukrajinkám musíte robiť potraty!


16. mája 2022
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Ukrajinské ženy musia mať prístup k potratom všade, kam utečú pred vojnou. Trvá na tom predstaviteľka Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov.

Európskych predstaviteľov a kadejaké liberálne organizácie najviac z celého konfliktu medzi Ruskom a Ukrajinou zaujíma najmä to, či tehotné Ukrajinky budú mať v každej krajine, kam ujdú, k dispozícii lekárov, ktorí im bez akýchkoľvek problémov spravia interrupciu. Zvlášť sa to týka tých ukrajinských žien, ktoré ušli do Poľska. Aj keď v tejto krajine Ústavný súd v októbri 2020 označil interrupcie z dôvodu vývojových chýb dieťaťa za protiústavné a sú tam prípustné už len v prípade znásilnenia, incestu alebo ohrozenia života či zdravia matky. V rokoch 2010 až 2020 sa v Poľsku vykonalo menej ako päť potratov ročne.

Musia mať prístup k službám v oblasti reprodukčného zdravia a práv, ktoré spĺňajú medzinárodné právne normy, vrátane práva na umelé prerušenie tehotenstva,“ vyhlásila o znásilnených ukrajinských ženách Gillian Triggsová z UNHCR.

Existujú konkrétne politiky (týkajúce sa služieb v oblasti reprodukčných práv v Poľsku), ktoré podľa nás nespĺňajú medzinárodné normy,“ dodala predstaviteľka Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov s tým, že to budú riešiť s poľskou vládou, pretože obete sexuálneho násilia potrebujú poradenstvo, pomoc a – interrupcie.

Hon za potratmi v celej Európe

Podobný problém sa momentálne rieši v celej Európe. Množstvo prolife organizácií sa snaží pomáhať znásilneným Ukrajinkám psychologickou pomocou, finančnou podporou či možnosťou adopcie ich dieťaťa po narodení. Tak ako Slováci na webovej adrese www.uawomen.sk.

Len sťažka si vieme predstaviť utrpenie, ktoré ľudia vo vojnových konfliktoch prežívajú. Odsudzujeme akékoľvek násilie. Každý má právo na život, vrátane tých najmenších z nás, a nikto nemá právo mu naň siahať,“ povedal Dušan Škurla, zodpovedný za Apoštolát ochrany života v Košickej arcidiecéze.

Na rozdiel od proliferov však liberálne orientovaní lekári a rôzne, údajne „ľudskoprávne“ organizácie sú presvedčené, že najlepšou pomocou znásilnenej žene je potratová tabletka alebo samotná interrupcia. Veľká vlna nenávisti sa strhla zo strany týchto ľudí aj v Česku voči Hnutiu za život a kardinálovi Dominikovi Dukovi, ktorí sa postavili na ochranu života nenarodených detí a navrhli iné možnosti pomoci.

MM

Zdroj: TASR, Reuters, titulný obrázok – pixabay.com

***

Portál Christianitas.sk odporúča:

Otec Marian Kuffa, farár zo Žakoviec a veľký bojovník za život nenarodených detí, napísal predslov ku knihe poľskej novinárky Doroty Łosiewiczovej Život je zázrak, zachytávajúcej desať povzbudivých príbehov zo života ľudí 21. storočia.

Knihu si možno objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/zivot-je-zazrak-s-prihovorom-otca-kuffu/

***

Dariusz Žuk-Olszewski prináša vo svojej knihe Licencia na zabíjanie odhalenie, ako a kde v histórii vznikla myšlienka umelých potratov, prečo bola v jednotlivých krajinách tak prudko podporovaná a kto boli protagonistky tejto ideológie.

Dozvieme sa, že podpora umelých potratov vôbec nie je šírením myšlienky tzv. „slobodnej voľby“. V skutočnosti ide o manipuláciu s jednotlivcami s jediným záujmom, a tým je finančný prospech.

Knihu si možno objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/licencia-na-zabijanie/

***


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!