Orbán: George Soros je najskorumpovanejší politik na globálnej scéne


24. novembra 2020
  Krátke správy - Spoločnosť

Miliardár George Soros, najskorumpovanejší muž globálnej politiky, teraz ohrozuje Maďarsko a Poľsko, uviedol v piatok vo svojom pravidelnom týždennom rozhovore pre národnú stanicu Kossuth Rádió maďarský premiér Viktor Orbán.

„Najskorumpovanejší človek svetovej politiky George Soros platí mnohých politikov, vrátane tých, ktorí chcú teraz vydierať Maďarsko a Poľsko s peniazmi EÚ. Soros je ten, ktorý korumpuje európsku politiku,“ uviedol Orbán.

Dodal, že bezohľadne šíriť vo svete lži o Maďarsku nie je nový jav, ale Sorosovo tvrdenie, že v niektorých vidieckych obciach v Maďarsku neexistuje tajné hlasovanie, „už presahuje všetky medze“.

Narážal na skutočnosť, že v článku s názvom „Európa sa musí postaviť Maďarsku a Poľsku“ na webe Project Syndicate, ktorý je z veľkej časti financovaný jeho Nadáciou otvorenej spoločnosti, Soros napísal, že „Orbán má takmer úplnú kontrolu nad vidiekom, kde žije väčšina obyvateľstva. Kontroluje informácie, ktoré obyvateľstvo dostáva a hlasovanie v mnohých obciach nie je tajné. Opozícia prakticky nemôže zvíťaziť.

Orbán v súvislosti so štvrtkovým samitom Európskej únie uviedol, že „pokiaľ ide o základné rokovania EÚ, sú možné viaceré riešenia, ale ide o to, že o právnom aspekte by nemala rozhodovať politika. Nikto nám nesmie prikazovať, že Maďarsko nemôže postaviť plot na svojich hraniciach, rovnako tak na nás nikto nesmie tlačiť, aby sme plot strhli – únia na to nemá právo, neexistuje nijaké nariadenie, ktoré by to mohlo zmeniť.

Uviedol tiež, že „Soros teraz chce zákon, ktorý by nás k tomu donútil… My sa tomu bránime, máme na to právo, Brusel nemá žiadny spôsob, ako to presadiť, ale toto chcú teraz Sorosovi platení prisluhovači zmeniť.

Orbán dodal, že „nejde o to, že by Únia chcela dávať peniaze chudobnejším členským štátom, ale o spoločnú pôžičku na obdobie tridsať rokov. Ak jedna krajina skrachuje, ostatné krajiny budú musieť zaplatiť jej dlh. Maďarsko dokáže výhodne získať úvery aj bez Európskej únie, pretože jeho dôveryhodnosť nezávisí od Bruselu.

Orbán tiež vysvetlil, prečo jeho vláde neostávalo nič iné, ako vetovať sedemročný rozpočet EÚ a fond obnovy, pretože rozhodnutie EÚ viazať financovanie na dodržiavanie princípov právneho štátu predstavuje hrozbu pre suverenitu nielen Maďarska a Poľska, ale pre všetky členské štáty EÚ.

Maďarsko ani Poľsko svojím vetom nerušia dotácie,“ uviedol Orbán.

Podľa Viktora Orbána Maďarsko nepríde o svoj podiel na spoločnej pôžičke EÚ.

Naše rozvojové programy sa začnú realizovať na jar nezávisle od Bruselu,“ uviedol Orbán s tým, že hoci sa neteší z nedávnej pôžičky, ktorú si Maďarsko muselo vziať, finančná rezerva bola nevyhnutná z dôvodu diskusie o politike EÚ. Podľa neho nová pôžička bola potrebná aj kvôli vypršaniu jednej z predchádzajúcich pôžičiek krajine.

MH

Zdroj: rmx.news, mediaklikk.hu

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!