Okultistická doska Ouija, brána do démonického sveta - Christianitas

Okultistická doska Ouija, brána do démonického sveta

Branislav Krasnovský
12. októbra 2021
  Cirkev Spoločnosť

Prichádza november, v katolíckej tradícii mesiac, v ktorom si pripomíname tri veľké katolícke sviatky – Sviatok všetkých svätých, Sviatok všetkých verných zosnulých a Sviatok Krista Kráľa.

Kvôli plazivej amerikanizácii slovenskej spoločnosti sa však presadzuje čoraz silnejšie kult sviatku Halloween so všetkými gýčovitými a negatívnymi aspektami, ktoré k tomu patria: vyrezávané tekvice, sprievody v maskách (v obľube sú masky bosoriek, démonov, čertov…) a tiež duchárske a paranormálne aktivity, ku ktorým patrí aj okultistická doska Ouija. Táto okultistická doska však otvára dvere do temného sveta démonov a zlých duchov.

V dnešnej dobe, kedy je na vzostupe mágia a okultizmus, možno dosku Ouija kúpiť prakticky všade, vrátane internetových obchodov, odkiaľ ju záujemcovi pošlú rovno domov.

Doska Ouija
zdroj: wikimedia commons

Doska Ouija nie je žiadna nevinná hororová stolová hra pre tínedžerov, ale je bránou, ktorou možno pozvať démonov do vlastných príbytkov. Aj keď niekto dosku Ouija vníma ako recesiu, nemal by zabúdať, že vyvolávanie duchov či veštenie sú zakázané a nebezpečné praktiky, ktoré ohrozujú každého, kto sa im venuje – na človeka môže mať používanie Ouija dosky naozaj zničujúce duchovné účinky.

Exorcisti radi prirovnávajú dosku Ouija k nezmyselnému telefonátu. To, že niekto vyťuká na mobile náhodné číslo a zavolá naň znamená, že niekto môže na druhej strane telefón zdvihnúť a nielen počúvať, ale môže si číslo volajúceho aj uložiť. V prípade Ouija dosky sa tak môže stať, že ak sa niekto skontaktuje so zlým duchom, ten si dokáže nájsť cestu do jeho blízkosti.

Mnoho detí a dospelých je presvedčených, že ide len o jednoduchú strašidelnú hru, cieľom ktorej je vyvolať príjemné zimomriavky pri „otázkach smerovaných do záhrobia“ a že doskou Ouija pohybujú samotní účastníci. Môže to tak byť, ale nie vždy je to pravda. Navyše, nielen tínedžeri, ale aj mnohí dospelí nepochopiteľne siahajú po tejto okultnej pomôcke, najmä v prípadoch, keď sa nedokážu vyrovnať s odchodom milovanej osoby. Veria, že pomocou tejto dosky sa budú môcť skontaktovať so zosnulým príbuzným.

Keďže sme sa na stránkach portálu Christianitas pred niekoľkými dňami venovali všeobecne téme okultizmu v článku Pandémia covidu pomáha šíreniu ezoteriky a okultizmu, nie je potrebné opäť uvádzať znenie troch základných paragrafov Katechizmu katolíckej Cirkvi, ktoré odsudzujú mágiu, ezoteriku, špiritizmus, veštenie či okultizmus, pretože si ich môžu naši čitatelia pozrieť priamo tu, v odkaze na spomenutý článok (https://www.christianitas.sk/pandemia-covidu-pomaha-sireniu-ezoteriky-a-okultizmu/).

Väčšina čitateľov pravdepodobne pozná film Exorcista zo 70. rokov minulého storočia. Málokto však už vie, že film vznikol na základe smutnej skúsenosti 13-ročného chlapca, ktorý sa v roku 1949 zabával s doskou Ouija a následne ho posadol ho démon (vo filme babylonský démon Wazuzu posadne malé dievča). Exorcizmus na chlapcovi vykonával jezuitský páter William Bowdern SJ, a jeho správa sa stala hlavným podkladom pre strašidelné pasáže v knihe a aj vo filme.

Prípad spomenutého 13-ročného chlapca však nie je ojedinelý. Exorcisti opakovane a neúnavne varovali a varujú pred používaním dosiek Ouija a vystríhajú pred tým, aby ľudia ľahkovážne, z vlastnej slobodnej vôle otvárali dvere démonom. Dosky Ouija nie sú žiadne nevinné hračky, používanie týchto okultných dosiek má nakoniec devastačné duchovné dôsledky na psychiku človeka a môžu ho zviesť na temnú cestu satanových klamstiev a zla.

Mnohí exorcisti otvorene hovoria o tom, že negatívny účinok dosiek Ouija sa ešte viac zvýrazní, ak démon prenikne do sveta živých ľudí a usídli sa v príbytku, kde sa s doskami Ouija ľudia zaoberali a tí sa rozhodnú požiadať o pomoc rôznych veštcov, naturálnych šamanov či bielych mágov. Nemožno totiž vyháňať diabla diablom – šamani, veštci či mágovia nemajú žiadne možnosti úspešne proti zlu bojovať. Situácia je alarmujúca najmä v USA, kde sa Ouija dosky najviac predávajú a kde je aj najviac ľudí poznačených útokmi démonov. Čo je však zaujímavé je skutočnosť, že podľa exorcistických štatistík v USA takmer 50 % žiadostí o exorcizmus pochádza od nekatolíkov.

Takisto je smutná skutočnosť, že v USA rastie dopyt po exorcizme, zatiaľ čo počet reálne praktizujúcich katolíkov v USA sa neustále zmenšuje. Exorcisti vidia príčinu tohto stavu v strate viery, náraste nihilizmu, pôžitkárstva, duchovnej prázdnoty, zmenšujúcej sa autorite katolíckej Cirkvi a v náraste pohanských a otvorene démonických aktivít. Mnohí ľudia, ktorí ľahkovážne otvoria dvere do svojej duše zlu, často práve „takými nevinnými zábavami, akými sú dosky Ouija alebo inými okultnými praktikami“ postupne začnú cítiť, že umožnili démonom vstúpiť do svojho života a chcú sa svojho prekliatia zbaviť, duchovne sa oslobodiť.

Svätý František Borgia vyháňa démonov z umierajúceho
zdroj: wikimedia commons

Otcovia Vincent Lampert (arcidiecéza Indianapolis, štát Indiana) a Garry Thomas (diecéza San José, štát Florida) tvrdia, že mnohí posadnutí začnú tušiť, že niečo nie je v poriadku až vtedy, keď v ich živote začne prichádzať čoraz častejšie k negatívnym udalostiam, začne sa meniť ich psychika, zhoršuje sa ich zdravotný stav a pociťujú nervozitu a tlak v prípade, ak majú navštíviť kostol a zúčastniť sa slávenia Svätej omše.

Celkovo však určiť mieru posadnutosti nie je jednoduché a exorcisti úzko spolupracujú s psychiatrami, ktorí dokážu vylúčiť rôzne duševné poruchy a choroby. Zložité pritom je, že diabol môže negatívne ovplyvňovať aj duševné zdravie človeka a imitovať aj duševnú chorobu, len aby zabránil možnosti posadnutému stretnúť sa s exorcistom. Nech je to akokoľvek, faktom ostáva, že úspech v exorcizme neprichádza hneď, je to beh na dlhé trate, pričom človek sa môže počas mnohých mesiacov exorcizmu veľmi trápiť.

Obaja exorcisti – otec Thomas a aj otec Lampert uviedli, že sa nikdy nebáli vykonávať exorcizmus, pretože Boh ich do tejto služby povolal a diabol nie je Bohu rovnocenným súperom. Exorcisti vedia, že nad nimi, ako exorcistami, nemá diabol žiadnu moc, pred vykonaním exorcistického obradu exorcisti pristúpia k Sviatosti Zmierenia a prijmú Svätú Eucharistiu. Exorcisti dokážu určiť, ako treba pri oslobodzovaní postihnutých postupovať – základom pre ľudí, ktorí sa ocitli v osídlach démonov je ostať vytrvalým v modlitbe, často vykonávať Sviatosť Zmierenia, zúčastňovať sa slávenia Svätých omší a čo najviac sa snažiť prijímať Eucharistiu.

Ako však bolo povedané, proces oslobodzovania môže trvať veľmi dlho a počas tohto procesu môže dotyčná osoba veľmi trpieť. V konečnom dôsledku je to však vždy príliš veľká cena za ľahkovážne zahrávanie sa s okultizmom, hoci aj v podobe, podľa niekoho nevinnej, zábavy s doskou Ouija.

Nezabudnime, cesta do pekla sa vždy začína prvým malým krokom.


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!