Okrem Winnetoua a pizze Hawai sa obvinenia z rasizmu dočkal už aj – posun času! - Christianitas

Okrem Winnetoua a pizze Hawai sa obvinenia z rasizmu dočkal už aj – posun času!


29. novembra 2022
  Krátke správy

Občania, tešte sa! Onedlho sa zrejme zbavíme otravného posunu času. To, na čom sa nedokázala zhodnúť Európska únia, totiž vyriešila progresívna klika z USA. Zistili tam, že posun času neblaho vplýva na etnické menšiny a v súčasnej dobe ho teda môžeme vnímať ako rasistickú záležitosť.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

A nevymysleli sme si to my, aby bolo jasné. So všetkou vážnosťou o tom na svojom webe informuje taká rešpektovaná inštitúcia ako je CNN. Zistilo sa vraj, že poruchy spánku, ktoré súvisia so zmenami času na letný a zimný, stále častejšie negatívne vplývajú na zdravie ľudí v afroamerických, ázijských a latinoamerických komunitách.

Zlý spánok sa spája s celým spektrom zdravotných problémov. Napríklad s obezitou, cukrovkou, chorobami srdca, niektorými druhmi rakoviny a mnoho z toho sa bežnejšie vyskytuje v afroamerickej populácii,“ hovorí Chandra Jacksonová, odborníčka na etnické rozdiely v spánku s tým, že aj belosi majú pri zmenách času zdravotné problémy. Ale menšinové komunity sú postihnuté oveľa viac.

Výskumy tiež potvrdzujú, že problémom sú aj etnické rozdiely v dĺžke spánku. Zistilo sa, že príslušníci rôznych menšín spia menej. Dôvody sú rôzne a jedným z nich môže byť napríklad aj vnímanie rasovej diskriminácie.

Najnovšie odborníci v USA chystajú aj výskum toho, či nemá náhodou posun času vplyv aj zločinnosť v menšinových komunitách.

Reči o tom, že posun času treba zrušiť, sa v Európskej únii viedli už dlhšiu dobu, krajiny sa však nedohodli a ručičky si budeme na hodinách posúvať minimálne do roku 2027.

Ale vzhľadom na zistenia v USA je predpoklad, že EÚ rasizmus podporovať nebude a zmeny sa v tomto smere dočkáme oveľa skôr. Veď napokon knižný hrdina Winnetou už o tom vie svoje, rovnako ako aj pizza Hawai. Viac o tom, ako veľmi sú tieto veci rasistické, si prečítate v týchto našich článkoch:

https://www.christianitas.sk/bye-bye-winnetou-uz-aj-nacelnik-apacov-sa-dostal-na-ciernu-listinu-progresivnej-agendy/
https://www.christianitas.sk/pizza-hawai-sa-musi-premenovat-jej-nazov-je-totiz-rasisticky/

MM

Zdroj: cnn.com, christianitas.sk, ilustračný obrázok, zdroj – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Agenti, kolaboranti, zradcovia a udavači alebo Komu sa hojdá žalúdok, ten nech nelezie do politiky

Arcibiskup Fulton Sheen: „Takto spoznáte Antikrista!“

Genocída národov

Ako duchovní rodičia hnutia Wicca de facto potvrdili, že čarodejnícke procesy v minulosti boli úplne legitímne