Odkaz Bidenovej vlády imigrantom: „Neprichádzajte!“


22. júna 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Prvá zahraničná návšteva Kamaly Harrisovej bola neúspešná. Americká viceprezidentka navštívila Strednú Ameriku, aby riešila problém rastúcej imigrácie z tohto regiónu do Spojených štátov.

Odkedy sa dvojica Biden-Harrisová ujala moci v Bielom dome, Juhoameričania hľadajúci lepší život mali opäť pocit, že sú v Spojených štátoch vítaní. V apríli bol počet zadržaných prisťahovalcov, ktorí sa pokúsili nelegálne prekročiť mexické hranice, desaťkrát vyšší ako pred rokom. Výsledok? Rovnaký ako v čase prezidentstva Donalda Trumpa, ktorého demokrati v tom čase tak ostro odsudzovali. Väčšina dospelých prisťahovalcov je posielaná späť do svojich domovských krajín, zatiaľ čo pre maloletých už niet miesta v špeciálnych centrách na hraniciach.

Harrisovej misiou bolo nájsť spôsob, ako zastaviť imigráciu zo Strednej Ameriky. Biely dom ponúkol finančnú pomoc miestnym podnikateľom, ako aj dofinancovanie výstavby domov a podporu poľnohospodárstva. Američania chcú vydať štyri miliardy dolárov na celý región (Salvádor, Honduras, Guatemala). Existujú však obavy, že skorumpovaní úradníci tieto peniaze rýchlo rozkradnú.

Kamala Harrisová sa tak rozhodla apelovať na potenciálnych imigrantov: „Chcem, aby tí, ktorí chcú nelegálne prekročiť nebezpečnú hranicu medzi USA a Mexikom, to počuli:Neprichádzajte!“ – povedala na tlačovej konferencii. Za toto ju okamžite kritizovala ľavicová hviezda Demokratickej strany, kongresmanka Alexandria Ocasiová-Cortezová, ktorá tvrdila, že keďže USA dlhé roky destabilizovali Južnú Ameriku, teraz sú povinné prijímať odtiaľ imigrantov.

Konzervatívny denník National Review predkladá zaujímavú tézu, že odklon ľavicových spojencov od Harrisovej vyhovuje Joeovi Bidenovi. Prečo? Harrisová je považovaná za prirodzeného nástupcu Bidena, ktorý by pri znovuzvolení mal 82 rokov. Čo ak bude chcieť Biden opäť kandidovať? Jim Geraghty z populárneho konzervatívneho podcastu The Editors dodáva, že hoci Biden má vo svojom tíme oveľa lepších odborníkov na imigráciu než Harrisová, napriek tomu sa rozhodol práve ju poveriť touto nevďačnou témou. V dobe triumfu politiky založenej na mémoch si možno budú voliči dlho pamätať obrázok Kamaly Harrisovej, ktorá imigrantom hovorí „Neprichádzajte!“

MH

Zdroj: wpolytice.pl, titulný obrázok – wikimedia commons

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!