Nový spôsob ako už úplne poblázniť deti a mládež: Gender appky v telefóne - Christianitas

Nový spôsob ako už úplne poblázniť deti a mládež: Gender appky v telefóne


3. augusta 2022
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Si si istý, že tvoja mužská alebo ženská identita je naozaj tá správna? Vyskúšaj pomocou aplikácie v telefóne, ako by si vyzeral, keby si mal opačné pohlavie. A potom možno objavíš svoje skutočné ja. S takouto novinkou prišli výrobcovia aplikácií pre smartfóny, ktorí očividne naskočili na módnu gender vlnu. A pobláznená mládež čoraz viac podlieha trendu meniť svoje pohlavie najprv pomocou aplikácie, a potom aj v reálnom živote.

Špeciálne filtre, ktoré v aplikácii pre smartfóny dodali ženám fúzy alebo mužom vrkoče, tu boli už pár rokov. Pôvodne slúžili ako istá forma zábavy, ktorej podľahli deti a mládež a spolu s nimi aj náš minister financií Igor Matovič, ktorý raz tiež zverejnil svoju fotku upravenú cez tzv. „starnúci“ filter.

Výrobcovia však už zašli oveľa ďalej. Najnovšie ponúkajú priamo vo vašom mobile genderovú úpravu vašich fotiek, ktorá má jediný cieľ – aby si ľudia našli „ten správny rod a tú správnu identitu“. Oliver Haimson z univerzity v Michigane, ktorý transgender študuje, hovorí, že „pre genderovo zvedavých ľudí môžu byť práve tieto filtre spôsobom, ako sa bez akýchkoľvek investícií môžu zahrať so svojím genderovým prejavom a vyjadrením“. Tieto filtre podľa jeho slov majú dodať človeku potrebnú dávku „genderovej eufórie“.

Lekári však varujú, že isté veci výrobcovia rozhodne nedomysleli. Plastickí chirurgovia skrátka nedokážu ľuďom, ktorí za nimi prídu s genderovo upravenou fotkou v smartfóne, spraviť presne takú istú tvár, akú im sľubuje aplikácia. Mnohí transgenderi sa teraz sťažujú na to, že sa cítia oklamaní.

MM

Zdroj: technologyreview.com, titulný obrázok – pixabay.com


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!