Nové informácie o viedenskom teroristickom útoku


24. novembra 2020
  Krátke správy - Spoločnosť

Po viedenskom teroristickom útoku, ktorý si začiatkom novembra vyžiadal štyri ľudské životy, rakúski policajti stále nemajú potuchy o tom, ako sa zbrane z domu útočníka, ktoré použil, vrátane automatickej útočnej pušky, dostali do Rakúska a potom do centra Viedne. Úrady vylúčili možnosť, že by sa útočník bol spoliehal na hromadnú dopravu, a polícia vyšetruje nové, záhadné video.

Krátke zábery ukazujú cestu v noci a spolujazdca držiaceho medzi nohami pušku, ktorá je údajne rovnakým modelom, aký atentátnik použil pri útoku.

Podľa správy, ktorú v sobotu vysielal rakúsky verejnoprávny vysielateľ ORF, špeciálny vyšetrovací tím už skúma záznam a pokúša sa ho autentifikovať a zistiť, či to môže súvisieť s príchodom útočníka do centra Viedne.

Nateraz nie je jasné, kto je na sedadle spolujazdca alebo či bolo video zaznamenané 2. novembra alebo skôr.

Záhadný videoklip bol po útoku zverejnený v dvoch diskusných skupinách aplikácie WhatsApp, z ktorých najmenej jeden člen bol údajne v kontakte s atentátnikom už niekoľko týždňov pred zločinom. Podľa ORF majú orgány podozrenie, že ide o muža, ktorý viedol auto značky BMW videné v krátkom videu.

Rakúski vyšetrovatelia sa domnievajú, že páchateľ viedenských útokov sa v lete v hlavnom meste Rakúska stretol aj s nemeckými a švajčiarskymi islamistami.

Kujtim Fejzulai, rakúsky občan z albánskej rodiny zo severného Macedónska, zabil 2. novembra v centre Viedne štyroch ľudí a ďalších najmenej 23 zranil. Na mieste bol zastrelený príslušníkmi polície. K útoku sa neskôr prihlásila teroristická organizácia Islamský štát. Z registra trestov útočníka vyplýva, že bol už raz uväznený za to, že chcel vycestovať do Sýrie a tam sa pripojiť k teroristickej skupine.

MH

Zdroj: V4NA.com, wien.orf.at, profil.at

Spoločnými silami prebuďme SVEDOMIE Slovenska, bojujme za Vieru a hodnoty kresťanskej civilizácie. Bez Vás Christianitas.sk nezvládneme financovať, preto prosíme o Vašu PODPORU. Ďakujeme!

Bankové spojenie: SK7765000000000020594299