Neznámy muž podpálil v New Yorku satanistický dom


19. januára 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Satanisti z Poughkeepsie v New Yorku smútia, neznámy muž s troma kanistrami benzínu podpálil ich satanistický chrám.

Satanistický dom existoval už od začiatku 20. storočia a prívrženci satanizmu sa v ňom stretávali takmer 100 rokov. Už sa však stretávať nebudú, pretože dom zhorel do tla. Priemyselné kamery zaznamenali zamaskovaného muža, ako prišiel na verandu, polial ju celú benzínom a potom zapálil. V čase zapálenia budovy sa vnútri nachádzali dvaja satanisti, ktorým sa však podarilo pred plameňmi utiecť.

Satanisti sa teraz vyhrážajú páchateľovi prekliatím. Uvedené informácie potvrdil aj vodca satanistickej sekty Peter Gilmore. Podľa vodcu Gilmora bol dom architektonickou pamiatkou. Zároveň vzdal hold bývalému majiteľovi domu, satanistovi Joe Netherworld Mendillovi, ktorého urna sa nachádzala na čestnom mieste, v dnes už zhorenom satanistickom chráme.

Satanistický dom sa nachádzal na Clintonovej ulici a zdobili ho sochy diabla. Na príjazdovej ceste sa nachádzal pohrebný voz a na značke pred garážou bol nápis Diablova garáž.

„Veľkňaz“ Peter Gilmoure je rozhorčený, tvrdí, že v satanizme nejde o uctievanie diabla, ale o ateistickú filozofiu individualizmu, slobody a sebarealizácie. Bývalého majiteľa domu Joea Netherworlda Mendillova vykreslil ako šľachetného filantropa, ktorý obdarúval deti cukríkmi a ktorý pomáhal ľuďom v okolí tým, že im dával prácu a uvádzal ich do tajov ezoteriky.

Joe Netherworld Mendill sa preslávil aj tým, že uskutočnil prvú legálnu satanskú svadbu dvoch osôb rovnakého pohlavia v štáte New York.

BK

Zdroj: The Guardian

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!