Nemecký parlament zamietol Deň prenasledovaných kresťanov. S moslimami, LGBT a inými menšinami však problém nemá - Christianitas

Nemecký parlament zamietol Deň prenasledovaných kresťanov. S moslimami, LGBT a inými menšinami však problém nemá


31. januára 2023
  Krátke správy

Nemecký Bundestag zamietol v pondelok návrh strany AfD na zavedenie spomienkového Medzinárodného dňa proti prenasledovaniu kresťanov. Prvé čítanie návrhu zákona prebehlo v piatok 27. januára a včera nakoniec parlament návrh zamietol.

Ilustračný obrázok, zdroj: flickr.com

Dátum spomienky mal byť stanovený na 15. februára, ako pamiatka na masaker 15 koptských kresťanov, zavraždených milíciou Islamského štátu. Pokiaľ by bol zákon schválený, tak mal zaviazať nemeckú spolkovú vládu, aby sa na medzinárodných fórach, vrátane OSN, zasadzovala o zavedenie tohto sviatku na svetovej úrovni. To však už zrejme bolo pre konzervatívno – kresťansko – liberálno – demokraticko – ľavicových zjednotených súdruhov príliš, a tak jednotne hlasovali proti návrhu.

V návrhu sa uvádzalo, že kresťania sú dnes najviac prenasledovanou náboženskou skupinou na svete, pričom strana AfD vychádzala z materiálov organizácie Open Doors. Poslanci za stranu AfD v rozprave tvrdili, že nepriateľstvo voči kresťanom je realitou aj v Nemecku. Ako jeden z príkladov uviedli požiadavku vládnej splnomocnenkyne pre kultúru, Claudie Rothovej, aby bol z Mestského paláca v Berlíne odstránený citát biblických veršov.

Všetky strany, vrátane tzv. kresťanských demokratov, návrh zamietli. Sociálni demokrati obvinili AfD, že chce zneužiť tému prenasledovania kresťanov na vlastnú propagáciu, avšak zabudli na to, že túto „tému“ predsa mohli využiť na svoju propagáciu už dávno aj iné strany. Prečo to neurobili? Mohli tak zabrániť údajnému zneužitiu témy stranou, ktorá je pre nich príliš politicky nekorektná. Alebo je takýto návrh „zneužitím“, nech už by bol vznesený akoukoľvek stranou? To je zvláštne, pretože inak sa to v nemeckom parlamente bojom proti útlaku a za ľudské práva len tak hemží. Niet menšiny, ktorá by nenašla v Bundestagu zastanie. Okrem kresťanov, samozrejme.

Dokonale sa zase ukázalo pokrytectvo tzv. kresťanskodemokratických a liberálno – konzervatívnych strán, ktoré akoby si v EÚ z oka vypadli. Veď ich nakoniec mala aj jedna mater, ale Cirkev to rozhodne nebola. Poslanec Thomas Rachel za CDU/CSU, ktorý je dokonca hovorcom strany pre náboženskú politiku síce uznal, že prenasledovanie kresťanov je „strašným zločinom“, ale návrh odmietol, lebo „to isté platí pre prenasledovanie ľudí iných náboženstiev a vierovyznaní“.

A tie „iné vyznania“ nemajú náhodou svoje medzinárodné dni? A čože si to tu každý rok pripomíname? No podľa Rachela strana AfD iné náboženstvá vo svojom návrhu „zámerne ignoruje“. A nie je to náhodou preto, že tie už majú nadštandardnú podporu zjednotenej globalistickej koalície?

Borisovi Mijatovičovi zo strany Zelených zase prekážalo, že čísla o útlaku pochádzajú od kresťanskej organizácie. Liberál Peter Heidt sa pridal ku kresťanovi (?) Rachelovi a obvinil stranu AfD z toho, že zanedbáva ostatné náboženstvá, a preto by bol návrh popretím „rovnosti náboženských spoločenstiev“. Uprednostňovanie iných spoločenstiev pred kresťanmi však evidentne diskrimináciou v očiach poslancov nie je. (!)

A čo naši slovenskí konzervatívci, poslední križiaci a nekompromisní bojovníci za život? Už majú pripravené návrhy zákonov, ktoré pred voľbami zase ukážu dychtivým kresťanom, aby im po svojom zvolení ukázali zase dlhý nos? Alebo už sme tak ďaleko, že to ani nebude potrebné? Rovno sa vysvetlí voličom, že takéto návrhy podávajú len extrémisti, dezinformátori a dezoláti. A tými predsa slušní kresťania byť nechcú, alebo áno?

BM

Zdroj: Kath.net, www.bundestag.de, PCH24, ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Nenechajte nás v tom samých: Prosíme o milodar v boji za obhajobu nemenného učenia katolíckej Cirkvi

Arcibiskup Fulton Sheen: O zlých ľuďoch v nebi a dobrých v pekle

Bazilika svätého Augustína v Campo Formio v Ríme

Farár Kuffa o učebniciach sexuálnej výchovy: „Dokedy budeme zbabelo mlčať?“