Nemecký kresťanský politik z CDU kritizuje rasizmus voči belochom. Jeho strana ho chce vylúčiť - Christianitas

Nemecký kresťanský politik z CDU kritizuje rasizmus voči belochom. Jeho strana ho chce vylúčiť


2. februára 2023
  Krátke správy

Bývalý nemecký predseda Spolkového úradu na ochranu ústavy (BfV), Hans-Georg Maaßen má opäť problém kvôli svojim politicky nekorektným výrokom. Tie sa mu stali už viackrát osudnými, napríklad, keď v roku 2018 pri protestoch proti násiliu migrantov v Saskej Kamenici nezaujal ten správny inkluzívny postoj.

Zdroj: youtube.com

Momentálne ako čerstvý predseda neoficiálnej konzervatívnej platformy v CDU/CSU Werte Union (Únia hodnôt) čelí masívnej kritike médií aj vlastnej strany za to, že sa ohradil v rozhovore pre blog Alexandra Wallascha proti ľavicovým stranám v nemeckom parlamente, ktoré podporujú protibelošský rasizmus. Únia hodnôt odmieta „katastrofálnu éru Merkelovej“ a požaduje návrat k ideálom Konrada Adenauera. V liberálnej CDU vyvoláva averziu a pseudokonzervatívni politici ju kritizujú ako „stranu v strane“.

Rozhovor s Maaßenom niesol názov: „Podľa zeleno-červenej rasovej teórie sú bieli menejcenná rasa“, a vyvolal búrku progresívneho a liberálneho pohoršenia. Najprv sa novinár a politik rozprávali o silvestrovských masových nepokojoch, ktoré vyvolali migranti a Maaßen jednoznačne uviedol, že ide o pravidelný jav v celej západnej Európe, pričom ľavicové a liberálne strany sa snažia tieto fakty zatajovať. Preto považuje momentálne za dôležitý „každý druh alternatívnych médií“, aby bol ukončený tento „eko-socialistický experiment“.

Na otázku novinára, či sú politici takí zaslepení, že nevidia dôsledky masovej migrácie odpovedal Maaßen priamočiaro: „Odpoveď je jednoduchá, aj keď z nej máme triašku. Títo zodpovední politici a mienkotvorní novinári chcú dôsledky migračnej politiky. Chcú masovú imigráciu, pretože chcú realizovať svoju ideológiu a pretože nenávidia Nemecko a nemecký ľud.“

Pokračoval obvinením, že títo politici sa stotožnili s ideológiou tzv. veľkej výmeny, čiže s nahradením pôvodného belošského obyvateľstva Európy migrantmi a dodal:

Toto je rasizmus praktizovaný voči pôvodným Nemcom. V ktorejkoľvek inej krajine na svete by nás Ženevský dohovor o utečencoch z roku 1953 ochránil pred takýmto rasizmom. Ak politici a novinári tvrdia, že neexistuje rasizmus voči bielym alebo voči Nemcom, znamená to, že politické prenasledovanie bielych z rasových dôvodov je povolené a nie je to nič iné, ako popieranie toho, že sme voči migrantom rovnocennými ľuďmi.

Tento spôsob myslenia je vyjadrením zeleno-červenej rasovej teórie, podľa ktorej sú belosi považovaní za menejcennú rasu, a preto treba do krajiny priviesť arabských a afrických mužov. Táto zeleno-červená rasová teória vznikla v hlavách takzvaných anti-Nemcov, ľavicovo-extrémistickej politickej sekty, ku ktorej dnes patria mnohí zelení a sociálno-demokratickí politici.“

Samozrejme sa spustil uragán korektnej hystérie, v ktorom hrá prím samotná pseudokonzervatívna a pseudokresťanská CDU/CSU, pravý to vzor všetkých európskych „konzervatívcov“. Prezídium CDU dalo 30. januára Maaßenovi ultimátum do 5. februára na odchod zo strany. Výzvu schválilo prezídium „jednomyseľne“. Ak neodíde dobrovoľne, bude vylúčený. Zdá sa, že Maaßen bude nasledovať osud britského politika Enocha Powella, ktorý bol vylúčený z Konzervatívnej strany za to, že šíril „hoaxy“ o tom, ako bude migrácia zdrojom násilia. Každý môže dnes posúdiť, do akej miery sa mýlil a čo sú, a čo nie sú „hoaxy“.

Úniu hodnôt označila podpredsedníčka Karin Prienová za „nezlučiteľnú s členstvom v CDU“ a Maaßenovo zvolenie za jej predsedu „nezodpovedá kresťansko-demokratickým hodnotám“.

Maaßen tvrdí, že tieto výzvy na odchod pozná len z tlače a ponúkol vedeniu strany v Berlíne, aby sa s ním porozprávalo: „Musíme sa rozprávať o otázkach vecne. Chceme túto migračnú politiku od ľudí, ktorí veria, že máme ešte stále veľa Nemcov?“ V rozhovore pre denník Die Welt naznačil, že sa nemieni vzdať: „Nedovolím, aby mi niekto vzal právo na slobodu prejavu.“

Novinári z Weltu sa nakoniec v rozhovore s Maaßenom úplne zosmiešnili a aj liberálny mainstream ich označil za „nepripravených na rozhovor“. Progresívna novinárka Katja Loschová, evidentne neobjektívne rozrušená a motivovaná vlastnou vierou v liberálnu ideológiu, sa v rozhovore s pátosom pýtala: „Je v súlade s kresťanským obrazom človeka, že migráciu chceme len vtedy, ak to vyhovuje našej potrebe kvalifikovaných pracovníkov?“ Zabudla, že Nemecko aj Európa už celé desaťročia prijíma utečencov bez tohto kritéria.

Jej kolega sa strápnil ešte viac, keď chcel Maaßenovi účelovo podsunúť tabuizovanú tému ukrajinských migrantov, aby ho zdiskreditoval. Ukázalo sa však, že Maaßen osobne prijal troch ukrajinských utečencov a na jeho protiotázku: „Neviem, či aj vy ste nejakých prijali?“ novinári hľadali kút, kde by sa na chvíľu upratali, kým otázka odíde.

O tom, že je zrejme v Nemecku situácia ohľadom migrantov krajne kritická, by svedčilo aj to, že Maaßena sa zastali aj inak štandardne vyľakaní politici: bývalý minister obrany Rupert Scholz, ako aj člen liberálnej FDP a predseda rady pre vysielanie Helmut Markwort prejavili k Maaßenovi solidárnosť.

BM

Zdroj: Kath.net, Welt, alexander wallasch.de, ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Nenechajte nás v tom samých: Prosíme o milodar v boji za obhajobu nemenného učenia katolíckej Cirkvi

Arcibiskup Fulton Sheen: O zlých ľuďoch v nebi a dobrých v pekle

Bazilika svätého Augustína v Campo Formio v Ríme

Farár Kuffa o učebniciach sexuálnej výchovy: „Dokedy budeme zbabelo mlčať?“