Nemecko: Vo frankfurtskom kostole zriadili tetovanie pred oltárom zadarmo


28. októbra 2021
  Krátke správy - Cirkev

Spoločenstvo formácie dospelých v Limburskej diecéze sa môže pochváliť pozoruhodným úspechom. Ako píše portál katolisch.de, záujem o najnovšiu kampaň spoločenstva prekonal očakávania organizátorov a „Tetovanie pred oltárom“ sa bude musieť zopakovať. Ako už názov napovedá, touto novou a populárnou iniciatívou je nechať sa zadarmo tetovať v kostole Panny Márie vo Frankfurte.

Skúsený tetovač Silas Becks svojimi umeleckými schopnosťami obslúžil obyvateľov Frankfurtu v piatok a sobotu 22. a 23. októbra. Tetovací posed, na ktorý sa uvelebili záujemcovia, nestál v chrámovej predsieni, ani vo farskej budove, ale vo vnútri chrámu. V ponuke bolo aj „kresťanské tetovanie“. Pred začiatkom akcie kapucínsky rehoľník otec Paulus Terwitte, slúžiaci vo farnosti, požehnal nástroje tetovača.

Organizátori sú nadšení dopytom po tetovaní v kostole zadarmo. „Dostalo ho viac ako 30 ľudí a ďalších 200 sa nedostalo na rad,“ uviedol Markus Breuer, člen Spoločenstva formácie dospelých pre katolisch.de. Z tohto dôvodu, ako avizujú tvorcovia projektu, sa dočká ďalšieho pokračovania.

Otec Paulus Terwitte, známy nemecký autor a kazateľ, predtým propagoval tetovanie ako „stáročnú kresťanskú tradíciu“ a uistil, že „kresťanské tetovanie“ môže byť v dnešnej dobe formou vyznania viery: „Zdobenie tela bolo vždy zámerom kresťanov.

Iný názor na tetovanie má profesor Norbert Bolz z Technickej univerzity v Berlíne, nemecký teoretik médií a komunikácie. Na stránkach katolíckeho denníka Die Tagespost sa vyjadril kriticky o praxi tetovania tiel a označil ju za „najkrikľavejší kult tela, aký je dnes rozšírený“. Uviedol, že pri tejto záľube sa veľmi ľahko prekračuje hranica exhibicionizmu.

Podľa neho sa stal z tetovania masový a „mainstreamový“ fenomén, pri ktorom sa telesné znaky zredukovali na „výroky bez obsahu“.

BM

Zdroj: PCH24, titulný obrázok – Pixabay


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!