Nemecko: Nezaočkovaní stratia nárok na kompenzáciu počas karantény


23. septembra 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Nekompromisný štátny a globálny valec sa valí, a postupne rúca všetky doteraz zaužívané pravidlá. Najnovšie Nemcom oznámili, že tí, ktorí nebudú zaočkovaní a budú musieť podstúpiť povinnú karanténu, už nebudú dostávať kompenzáciu za ušlú mzdu. Stane sa tak od 1. novembra a informáciu o tom priniesla agentúra AFP.

Podľa tejto logiky by potom tí, ktorí ochorejú na akúkoľvek chorobu a nedali sa proti nej očkovať existujúcou vakcínou, stratili nárok na podporu, napriek tomu, že celý život platili do štátnej kasy príspevky na zdravotníctvo. Pokiaľ tento prístup skombinujú štáty s metódou aplikovania napríklad v Taliansku, kde zamestnancov nevpustia bez covid pasov do práce a zastavia im vyplácanie mzdy, tak dosiahnu štáty stav, v ktorom nezaočkovaných posunú do kategórie potenciálnych bezdomovcov. To by však štátom až tak nevadilo, na bezdomovcov sú už zvyknuté, avšak pri nezaočkovaných by mali počítať s tým, že sú to ľudia schopní odporu viac než bežný priemer a pokiaľ budú odrezaní od legálnej možnosti obživy, začnú sa o seba starať prostriedkami nelegálnymi.

Minister zdravotníctva Jens Spahn, ktorý túto drastickú úpravu oznámil, mal tú odvahu, že označil toto vydieranie ako „povzbudenie“ ľudí, aby sa rozhodli očkovať. Podobne „povzbudzovali“ protestantskí anglickí pastori katolíckych Írov počas hladomoru v roku 1847 – 1848, aby prestúpili na anglikánsku vieru, inak nedostanú polievku.

Nastupujúci režim Novej zelenej Európy v tom však nevidí problém a ústami ministra Spahna odkazuje: „Niektorí ľudia budú hovoriť, že to znamená nátlak na neočkovaných. Myslím si však, že by sme sa na to mali pozrieť opačne – ide aj o otázku férovosti voči očkovaným. Prečo by mali iní platiť za to, že sa niekto rozhodne nezaočkovať?

Skutočne? Uplatnime túto logiku celoplošne: A prečo by mali iní v Nemecku platiť pri ochorení migrantov, ktorí si nikdy nezaplatili do štátnej kasy ani cent? Prečo by mali iní platiť na alkoholikov, drogovo závislých či pohlavne nakazených asociálov, ktorí si nikdy neplatili príspevky? Odkedy je zdravotný systém založený na selekcii? Veď doteraz, pri liečení asociálov a migrantov sme počúvali o solidarite aj voči nezodpovedným?!

Celkovo je v Nemecku oficiálne zaočkovaných 63,4 % obyvateľstva. Avšak vzhľadom na to, že počas migračnej vlny v roku 2016 neboli nemecké úrady schopné vykázať akúkoľvek relevantnú štatistiku počtu nelegálnych migrantov, nachádzajúcich sa na území Nemecka, je pochybné, žeby boli dnes schopné monitorovať zaočkovanosť tejto sorty obyvateľstva v tzv. no-go zónach. Realita bude iná a počet neočkovaných bude pravdepodobne o niečo vyšší. Ak je to približne polovica obyvateľstva, tak potom dáva Nemecko najavo, že je ochotné a schopné polovicu obyvateľstva donútiť takýmto spôsobom a pravdepodobne ešte aj ďalšími metódami k očkovaniu. A keďže je Nemecko v EÚ náš vzor, nemusíme dlho premýšľať, či niečo podobné nenapadne náhodou aj našim vládcov.

BM

Zdroj: TASR, titulný obrázok – Max Pixel


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!