Nemecko: Klimatickí aktivisti vtrhli do katedrály a narušili priebeh sv. omše - Christianitas

Nemecko: Klimatickí aktivisti vtrhli do katedrály a narušili priebeh sv. omše


10. januára 2022
  Krátke správy - Cirkev


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Ochrancovia Matky Zeme a jej klímy, sa rozhodli minulý týždeň v nemeckom Kolíne nad Rýnom zachrániť, údajne ohrozenú klímu svojským spôsobom. Vtrhli v počte 35 osôb do miestnej katedrály, kričiac do megafónov a demonštratívne si políhali na dlažbu. Stalo sa tak práve počas začínajúcej sv. omše, keď sa kolínsky biskup chystal vyjsť so sprievodom zo sakristie.

Do megafónov vykrikovali posolstvá, že treba zachrániť planétu, že nesmieme strácať čas, že ľudstvo je v nebezpečenstve a sťažovali sa na politických predstaviteľov, ktorí robia v riešení tohto problému príliš málo. Vystupovanie demonštrantov bolo veľmi agresívne a nakoniec pri strete so zamestnancami katedrály, dvoch z nich zranili.

Celý škandál sa stal na sviatok Zjavenia Pána, ktorý predstavuje v Kolíne nad Rýnom významný deň: nemeckí katolíci sa každý rok v tento deň zúčastňujú tradičnej púte do katedrály, kde sa nachádza relikviár troch kráľov.

Paradoxne, ako uvádza portál Kath.net, sa niektorí veriaci v katedrále domnievali, že celá demonštrácia je súčasťou bohoslužieb! To vrhá záplavu svetla na to, akým spôsobom asi prebiehajú sv. omše v Nemecku, keďže podobné vyhodnotenie situácie mohlo nastať len po dlhodobom poznaní podobných akcií a predstavení počas liturgického roka. Biskup Rolf Steinhäuser je totiž známy svojou inovatívnosťou a tvorivou činnosťou.

Zrejme pre určitú ideovú spriaznenosť, medzi demonštrantmi a vedením katedrály, začal počas narušenia bohoslužieb katedrálny dekan o. Robert Kleine cez mikrofón ospravedlňovať protestujúcich aktivistov. Tí sa mu následne odvďačili vyhrážkami a výkrikmi, že ho budú žalovať, pretože nemá nasadené rúško. Nakoniec boli demonštranti vytlačení z katedrály, pravdepodobne za neustáleho ospravedlňovania a odprosovania.

Zaujímavosťou je, že pred hnevom klimatickej úderky neochránilo predstaviteľov katedrály ani ich ústretové napredovanie smerom k zeleným zajtrajškom a prijatie všetkých environmentálnych dogiem. Pod strechou katedrály už niekoľko rokov žijú včely, ktoré sa vedenie katedrály neodváži odstrániť. Vedenie katedrály sa vyhýba jazde autom a volia radšej bicykel alebo verejnú dopravu, aby ukázali svoj zápal pre zelenú Európu. Nepomohlo.

BM

Zdroj: Kath.net, PCH24, titulný obrázok – pixabay.com


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!