Nemecká Synodálna cesta: Čo im pápež odkázal? - Christianitas

Nemecká Synodálna cesta: Čo im pápež odkázal?


16. júna 2022
  Krátke správy - Cirkev Téma mesiaca  


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Hlava katolíckej Cirkvi sa vyjadrila k nemeckej Synodálnej ceste, ktorá svojimi „reformami“ šokovala celý katolícky svet. Pápež prehovoril nečakane priamo. Nemecko nepotrebuje druhú protestantskú cirkev.

Nemecká Synodálna cesta a jej závery a návrhy na „zmeny“ v katolíckej Cirkvi, ako sú napríklad kňazské vysviacky žien, požehnávanie, či úplné zmeny učenia o homosexuálnych zväzkoch, vyvolali v katolíckej Cirkvi na celom svete obavy zo schizmy. Pápež František v rozhovore pre jezuitský časopis Civilta Cattolica toto dianie v Nemecku kritizoval s tým, že krajina už má svoju protestantskú cirkev a nepotrebuje druhú. Informoval o tom aj predsedu Nemeckej biskupskej konferencie Georga Bätzinga. Svätý Otec hovorí, že čo sa týka nemeckej Synodálnej cesty, treba si dávať pozor na vonkajšie tlaky a duchovných vyzval, aby kráčali s veriacim ľudom.

V spomínanom rozhovore sa hlava katolíckej Cirkvi vyjadrila aj k situácii na Ukrajine s tým, že to nie je čiernobiela záležitosť:

Nevidíme celú túto drámu, odohrávajúcu sa za touto vojnou, ktorá bola možno nejako buď vyprovokovaná, alebo jej nebolo možné predísť,“ zamyslel sa Svätý Otec, ktorý si zároveň položil aj otázku, či takéto uvažovanie z neho robí „zástancu“ Vladimíra Putina.

Nie, to nie som. Takéto vyjadrenie by bolo zjednodušené a nesprávne.“

MM

Zdroj: Civilta Cattolica, TASR, Reuters, CNA, titulný obrázok – pixabay.com


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!