Nárast satanizmu v Británii: Čo je za tým? - Christianitas

Nárast satanizmu v Británii: Čo je za tým?


3. februára 2023
  Krátke správy

Za hlavné miesto uctievania diabla vo Veľkej Británii sa aktuálne považuje Suffolk. Počet členov satanistickej cirkvi tam vzrástol za posledných päť rokov o neuveriteľných 200 %. Dôvodom má byť to, že mládež je údajne znechutená z tradičných, zastaraných náboženstiev.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Podľa údajov z nedávneho sčítania ľudu, tak ako ich uvádza britský Daily Mail, sa počet satanistov v Anglicku a Walese od roku 2011 do roku 2021 viac ako zdvojnásobil. Z 1 893 členov v roku 2011 vzrástol o 167 % na 5 054 nasledovníkov Satana v roku 2021.

Jeden z lídrov organizácie Global Order of Satan UK uviedol, že vidí dva hlavné dôvody vzostupu satanizmu v krajine. Je to vraj pokles popularity „tradičných dogmatických náboženstiev“ a „nárast záujmu o sebapoznávanie a sebarealizáciu človeka“.

Satanista ďalej vyhlásil, že mládež sa stále viac odvracia od toho, čo nazval „neuveriteľne zastarané, veľmi zjavne skostnatené názory“. Okrem toho sa rozhovoril tiež o tom, že aj keď sme doteraz vnímali diabla ako zosobnenie zla, tieto informácie nám vraj boli len „nesprávne interpretované“.

V celej krajine v rôznych podobách pribúdajú vyložene satanské útoky a rituály. Vyniká medzi nimi Bramshaw v Hampshire, kde už našli podrezané ovce, na ktorých bol nastriekaný symbol pentagramu a v miestnom kostole sa objavila obesená mačka aj mŕtva líška.

Ale čo sa čudujeme, keď aj britský The Telegraph otvorene podporuje satanizmus ako náboženstvo mladých. V spomínaných novinách ho dokonca propagovali miestni univerzitní teológovia! Dr. David Robertson, docent náboženských štúdií na The Open University pre The Telegraph povedal: „Príťažlivosť mnohých nových náboženstiev vrátane satanizmu spočíva v tom, že ponúkajú formu náboženstva, ktorá priamo rieši sociálne problémy, ktoré sú pre mladých ľudí najdôležitejšie…“ – bližšie v článku: https://www.christianitas.sk/britsky-the-telegraph-otvorene-propaguje-satanizmus-ako-nabozenstvo-mladych/.

MM

Zdroj: Daily Mail, ilustračný obrázok, zdroj – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Nenechajte nás v tom samých: Prosíme o milodar v boji za obhajobu nemenného učenia katolíckej Cirkvi

Arcibiskup Fulton Sheen: O zlých ľuďoch v nebi a dobrých v pekle

Bazilika svätého Augustína v Campo Formio v Ríme

Farár Kuffa o učebniciach sexuálnej výchovy: „Dokedy budeme zbabelo mlčať?“