Najvyšší súd vo Francúzsku rozhoduje: Môžu veriaci na webe informovať o morálnom učení katolíckej Cirkvi? - Christianitas

Najvyšší súd vo Francúzsku rozhoduje: Môžu veriaci na webe informovať o morálnom učení katolíckej Cirkvi?


28. novembra 2022
  Krátke správy

Môže alebo nemôže kresťan katolík písať na internete o učení svojej Cirkvi? Snahy o eliminovanie nášho učenia (nielen) v online priestore sledujeme na celom svete. Vo Francúzsku sa to už dostalo pred Najvyšší súd.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Predstavte si, že ste tradičný katolík, žijete niekde v Európe, kde už dávno katolícku vieru a tradíciu prevalcovali v mene kultúrneho obohatenia iné náboženstvá, napríklad vo Francúzsku, a aj napriek všetkému sa snažíte svoju vieru obhajovať. Robíte tak na internete, na vlastnej webovej stránke, venujete sa napríklad aj témam, na ktoré má vaše náboženstvo jasný názor a – máte vážny problém.

Raz ste totiž napísali článok s názvom „Cirkev živého Boha, pilier a opora pravdy“ a spomenuli ste v ňom, že je ťažký hriech, ak sa vytvárajú zväzky podobné manželstvu medzi osobami rovnakého pohlavia. Presne tak, ako o tom hovorí katolícka morálka.

Tento váš článok si prečítajú nejaké miestne LGBT organizácie, vyhlásia, že sa po jeho prečítaní cítia diskriminovaní – a dajú vás na súd. Až súd teda musel rozhodovať o tom, či majú členovia katolíckej Cirkvi právo na svojom webe prezentovať morálne učenie katolíckej Cirkvi. Súd napokon rozhodol, že toto právo majú a jasne uviedol, že na tom nie je nič diskriminačné.

Toto však LGBT hnutie nemienilo akceptovať a tak sa odvolali. Odvolací súd potvrdil rozhodnutie prvého súdu. Po rozhodnutí v polovici novembra, Jean-Pierre Maugendre, predseda organizácie tradičných katolíkov Renaissance Catholique, povedal, ako ho teší, že vo Francúzsku zatiaľ katolícka Cirkev stále môže slobodne hovoriť o svojom učení v oblasti morálky. LGBT hnutie sa však opäť odvolalo, tentoraz na Najvyšší súd.

Niečo podobné zo strany LGBT loby sa v pravidelných intervaloch deje aj na Slovensku. Dávame vám do pozornosti články o christianofóbii, ktoré na našom webe publikujeme a monitorujeme v nich všetky absurdné snahy o potlačenie učenia katolíckej Cirkvi a umlčania všetkých, ktorí sa neboja pri tejto téme ozvať na jej obranu.

Rovnako vám dávame do pozornosti aj knihu z nášho e-shopu, ktorá sa téme venuje komplexnejšie a recenziu k nej napísal doc. RNDr. Vladimír Palko, CSc., bývalý minister vnútra SR:

Ak sa chcete zoznámiť s knihou, ktorá opisuje úspešnú históriu, taktiku a stratégiu hnutia, a vyzbrojuje čitateľa argumentačne do zápasu proti ideológii LGBT, potom odporúčam knihu Obraňujme Vyšší zákon, ktorú napísal kolektív autorov spolupracujúcich s Americkou spoločnosťou na obranu tradície, rodiny a vlastníctva. Knihu vydalo Vydavateľstvo Slovakia Christiana.“

Objednať si ju môžete na tomto odkaze: https://www.slovakiachristiana.sk/ak-chcete-vediet-co-je-lgbt-hnutie-alebo-v-obrane-vyssieho-zakona/

MM

Zdroje:
https://renaissancecatholique.fr/blog/renaissance-catholique-relaxe-en-appel/
https://www.christianitas.sk/christianofobia-na-slovensku-leto-bolo-plne-utokov-na-krestanov-a-vysmechu-cirkvi/
https://www.christianitas.sk/christianofobia-na-slovensku-utoky-pribudaju/
https://www.christianitas.sk/christianofobia-na-slovensku-pozrite-sa-co-u-nas-musia-krestania-znasat/


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Agenti, kolaboranti, zradcovia a udavači alebo Komu sa hojdá žalúdok, ten nech nelezie do politiky

Arcibiskup Fulton Sheen: „Takto spoznáte Antikrista!“

Genocída národov

Ako duchovní rodičia hnutia Wicca de facto potvrdili, že čarodejnícke procesy v minulosti boli úplne legitímne