Na základnej škole v Illinois budú mať nový krúžok: „satanskú školu“ - Christianitas

Na základnej škole v Illinois budú mať nový krúžok: „satanskú školu“


14. januára 2022
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Rodičia žiakov jednej základnej školy v štáte Illinois sa rozzúrili po tom, čo škola umožnila organizácii „The Satanic Temple“ (Satanský chrám) viesť poobedňajšie krúžky pre deti. Satanský chrám sa bráni tým, že je to celonárodná náboženská organizácia, ktorá sa tiež zameriava na „ľudské práva“, pričom v skutočného satana ako bytosť neverí.

Nový krúžok na škole ponesie názov „After School Satan Club“ – „Satanov klub po škole“, a podľa usporiadateľa aj prevádzkovateľa školy tam deti nebudú robiť žiadne „temné rituály“, ale budú sa učiť „benevolencii, empatii, kritickému mysleniu, kreatívnemu vyjadrovaniu sa a osobnej samostatnosti“ – inými slovami, budú sa vysmievať z kresťanstva a propagovať klasické ultraliberálne bahno.

Krúžku sa môžu zúčastniť všetky deti od 1. do 5. ročníka „bez ohľadu na to, z akého náboženského prostredia vzišli“.

V reakcii na nahnevaných rodičov sa spoluzakladateľ Satanského chrámu, Lucien Greaves, vyjadril, že: „Toto je vzdelávací program zameraný na kritické myslenie a základné vzdelávacie zručnosti.

Vzhľadom na rozhodnutie Najvyššieho súdu z roku 2001 v prípade Good News Club verzus Milford Central School školy nesmú diskriminovať náboženské prejavy, ak náboženská organizácia ponúka krúžok v priestoroch školy.

Rachel Savageová, komisárka pre školy Moline-Coal Valley uviedla, že škola a jej učitelia nie sú osobne do klubu zapojení. Letáky na krúžok boli umiestnené vo vestibule školy a rodičia musia podpísať súhlas, umožňujúci svojim deťom účasť, rovnako ako v prípade skautov a skautiek alebo akéhokoľvek iného klubu po škole. Savageová tiež uviedla, že Rada pre vzdelávanie umožňuje využívať svoje zariadenia na komunitné využitie.

Satanský chrám podľa svojej webovej stránky na satana pozerá ako na „mýtickú postavu reprezentujúcu individuálnu slobodu“ a pokračuje: „Prijať meno Satan znamená prijať racionálne bádanie, ktoré je vylučuje archaické povery založené na tradícii.“ „Archaickými poverami založenými na tradícii“ sa, samozrejme, myslí kresťanstvo.

Satanisti by mali aktívne pracovať na zdokonaľovaní kritického myslenia a uplatňovať rozumný agnosticizmus vo všetkých veciach,“ hovorí organizácia. „Naše presvedčenia musia byť riadené podľa najlepších súčasných vedeckých poznatkov o materiálnom svete – nikdy nie naopak.“

Osvietení racionalisti, zdá sa, konečne odkrývajú svoju pravú tvár.

MG

Zdroj: yahoo.com, titulný obrázok – youtube.com


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!