Na rozzúrenie konzervatívcov netreba populistov, stačí im dať prečítať kultúrnu rubriku

Branislav Michalka
12. januára 2021
  Spoločnosť

Liberálne médiá rady obviňujú rôznych „populistických“ a „extrémistických“ politikov z toho, že podnecujú v konzervatívnych davoch násilné vášne a nenávisť. Navodzujú tak klamlivý (najmä voči vlastným zásluhám na tomto poli) dojem, akoby primárnym javom v probléme konzervatívneho násilia boli zmienené typy politikov a nie podnety liberálnej arogancie, ktoré existujú objektívne a nezávisle na existencii Trumpa, Bolsonaria či Kotlebu. Zrejme sa domnievajú, že pokiaľ by neboli na svete rôzni „hecovači-hejtovači“, tak by sa konzervatívny dav rozplýval nadšením nad ich videním sveta a nad ich aktivitami.

Stačí však dať prečítať konzervatívcovi banálnu kultúrnu rubriku v mainstreamových denníkoch a periodikách, aby sa okamžite dosiahol rovnaký efekt, na aký podľa liberálov treba nenávistných politikov. Ohavnosť a stupídnosť liberálnej pakultúry pôsobí ako neomylný vyvolávač konzervatívnej zúrivosti. Pokiaľ je navyše ľuďom nanucovaná a štátom presadzovaná ako výsledok politicky korektnej kultúry, tak zúrivosť oprávnene konštatuje, že ide o organizovaný proces, a tak to aj vyhodnotí. O tom, že by niekto musel ešte dodatočne konzervatívca huckať, aby sa v ňom vznietila nejaká emócia (keď už je aj tak v amoku z čítania kultúrnej rubriky), nie je potrebné uvažovať.

Pozrime sa teda náhodne do kultúrnej rubriky v slovenskom mainstreame (ktorý je ale samozrejme dokonalým zrkadlom toho svetového) a predstavme si konzervatívneho, heterosexuálneho otca detí, ako asi reaguje na tieto správy:

Hneď z kraja narazí na túto perlu s názvom Volá sa John a má dlhý penis. Dánske deti majú rozprávku, ktorá poburuje dospelých.1 V článku sa potom sladkasto – korektným štýlom autorka zamýšľa nad novou dánskou rozprávkou pre deti vo vekovej kategórii od 4 do 8 rokov. Hlavný hrdina má niekoľkometrový penis, obalený do pruhovaného trikotu a zažíva s ním pestré a nanajvýš tolerantné dobrodružstvá.

O jednu správu nižšie ho čaká článok s názvom Je lepšie žiť život geja, ako byť úspešným hercom.2 Ten popisuje rodovú transformáciu herečky Ellen Pageovej, ktorá o sebe teraz tvrdí, že je transrodovou osobou menom Elliot Page.

Zase o jednu správu nižšie sa nachádza článok Bez hanby a bez cenzúry a s obrovským pôžitkom. Nicolas Cage nadáva rád.3 V ňom sa píše o novom dokumentárnom seriáli o dejinách vulgárnych nadávok, v ktorom vystupuje Nicolas Cage.

Po týchto troch správach za sebou budú liberáli len ťažko presviedčať nejakého konzervatívca, že je z jeho pohľadu všetko v poriadku. Skôr budú musieť utekať alebo, keďže sa už cítia dostatočne silní, podajú na neho trestné oznámenie. Pokiaľ by sa pokúšali argumentovať klasickým liberálnym nezmyslom: veď to nemusí čítať, tak by sa ich bolo treba najprv opýtať, či to myslia vážne a pokiaľ by na tom trvali, tak sa ich treba opýtať, či nepostrehli určité korporáciami, IT koncernami a štátmi presadzované tendencie, silne pripomínajúce cenzúru a postupne paralyzujúce všetko konzervatívne. Liberálna pakultúra sa totiž prehupla z polohy benevolentného spolubývajúceho do polohy šikanujúceho tyrana. Konzervatívec, ktorý nečíta liberálne médiá, je ako myš, ktorú nezaujíma, akú pascu na ňu chystajú. Musí ich čítať, aby si neustále ozrejmoval či kultúrna močovka, v ktorej plávame a ktorú sa pokúšajú nanucovať už aj deťom, nedosiahla takú úroveň ako rúško, čiže či neprekrýva dýchacie cesty kompletne.

Keď odhodí jedno periodikum, môže siahnuť po ďalšom. Tieto lahôdky určite budú pôsobiť ako balzam na dušu každého konzervatívca: Kráľ toxickej mužnosti. Rapper Future má osem detí s ôsmimi ženami a prirovnávajú ho k Hádesovi.4 (Na druhej strane, možno raz bude predsedom parlamentu), Netflix odmieta obvinenia zo šírenia pedofílie a nestiahne kontroverzný film o malých tanečniciach5, Militantní liberáli masakrujú rasistov. Ako sa komédia Lov vymkla svojim tvorcom z rúk6.

Ak by ešte konzervatívec nemal dosť a stále nevie dostatočne presne odhadnúť, kde je ryska označujúca výšku hladiny kultúrnych splaškov, stačí otvoriť nepreberné množstvo bulvárnych plátkov, v ktorých sa dokonale oboznámi so súčasnou pokrokovou liberálnou kultúrou v tej ľudovejšej podobe. Dozvie sa, ktoré celebrity, čo sa mu z médií prihovárajú a dohovárajú mu, aby bol tolerantný a otvorený, podstúpili plastickú operáciu, ktorá celebrita ukončila konkubinát a ktorá začala nový, ktorá celebrita nafotografovala nové akty, v ktorom romantickom filme je lepší sex a podobne.

Pokiaľ sa rozzúrený vypotáca von, aby sa nadýchal čerstvého vzduchu, tak sa môže pokochať na pútačoch s kopulujúcimi chrobákmi (najlepšie, keď zavolá pozrieť sa aj svoje deti), aj na takých, ktoré naznačujú kopuláciu ľudskú. Môže si v reklamách prečítať perverzné narážky a vtipy, aby nakoniec opäť prišiel domov a porozprával sa s rodinou o tom, aké jej členovia videli počas dňa podnetné „prasačiny“.

Vyjadrovať údiv nad tým, že konzervatívni ľudia žijúci pod takýmto tlakom vidia záchrancu napríklad v Trumpovi, to môžu len obyvatelia kaviarenskej bubliny, odtrhnutí od reality. Konzervatívci budú považovať za záchrancu každého, vrátane povestného vreca zemiakov, kto ich vyslobodí z tohto mentálneho a kultúrneho pekla.

1 https://kultura.sme.sk/c/22569046/vola-sa-john-a-ma-velmi-dlhy-penis-danske-deti-maju-rozpravku-ktora-poburuje-dospelych.html

2 https://kultura.sme.sk/c/22569085/je-lepsie-zit-zivot-geja-ako-byt-uspesnym-hercom-elliot-page-potesil-skuseneho-kolegu.html

3 https://kultura.sme.sk/c/22568359/zacina-na-f-a-pozna-ju-kazdy-nicolas-cage-je-blaznivym-sprievodcom-vo-svete-nadavok.html

4 https://dennikn.sk/2206981/kral-toxickej-muznosti-rapper-future-ma-osem-deti-s-osmimi-zenami-a-prirovnavaju-ho-k-hadesovi/?ref=list

5 https://dennikn.sk/2093528/netflix-odmieta-sirenie-pedofilie-a-nestiahne-kontroverzny-film-o-malych-tanecnickach/

6 https://dennikn.sk/1929318/militantni-liberali-masakruju-rasistov-ako-sa-komedia-lov-vymkla-svojim-tvorcom-z-ruk/

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!