Na Luníku IX postavia pamätný Kríž. Má pripomínať návštevu pápeža


18. septembra 2021
  Krátke správy - Cirkev

Na košickom Luníku IX má aj v nadväznosti na návštevu pápeža Františka pribudnúť oddychová zóna s pamätným krížom. Z dôvodu tejto realizácie má o prenájme mestského pozemku pre mestskú časť (MČ) Luník IX rokovať mestské zastupiteľstvo (MsZ).

Iniciátormi zámeru sú miestna skupina Saleziánov don Bosca, ktorá pôsobí na Luníku IX a mestská časť. „Zámerom je vytvoriť na území MČ pokojné miesto pre osobné duchovné aktivity obyvateľov mestskej časti – miesto pokoja pre rozjímanie a relax. V okolí kríža sa počíta s vytvorením lavičiek, spevnených plôch, výsadbou zelene a napojením na jestvujúci peší ťah,“ uvádza mesto v návrhu, ktorým sa bude mestské zastupiteľstvo zaoberať vo štvrtok 23. septembra.

Pamätný kríž s vlastnou oddychovou zónou má podľa neho prispieť k estetizácii a oživeniu vstupu na územie MČ. Podľa starostu MČ Marcela Šaňu chceli oddychovú zónu s lavičkami vytvoriť na začiatku sídliska už skôr. Prvotný nápad sa však postupne vyvíjal, k čomu prispela aj návšteva Svätého Otca. S realizáciou by chceli začať na jar budúceho roka.

Kamenný kríž by mal byť vysoký približne 3,5 metra. „Dodáme korpus – samotnú sochu Ježiša Krista. Aj on bol jedným z nás. Pripomínať má stretnutie Boha s človekom, pričom pápež František, ktorý sem prišiel, stavia most medzi nami a Bohom. A mosty medzi sebou by sme mali stavať aj my. Chceme, aby obyvatelia sídliska cítili, že sú súčasťou mesta,“ povedal za saleziánov Peter Žatkuľák s tým, že súčasťou má byť aj pamätná tabuľa, ktorú Svätý Otec požehnal počas utorkového stretnutia s rómskou komunitou v Košiciach.

BK

Titulný obrázok – Youtube


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!