Moslimskí študenti ukameňovali kresťanskú spolužiačku - Christianitas

Moslimskí študenti ukameňovali kresťanskú spolužiačku


13. mája 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Kresťania v Nigérii sú v každý druhý týždeň pre svoju vieru unášaní alebo vraždení. Aj najnovší ohavný prípad vraždy mladej kresťanky je z tejto africkej krajiny. Jej spolužiaci z univerzity ju obvinili z rúhania a ukameňovali.

Udalosť sa stala na severozápade Nigérie. Mladá kresťanská študentka na sociálnej sieti kritizovala proroka Mohameda a to jej moslimských spolužiakov rozzúrilo natoľko, že ju včera ukameňovali na smrť a jej telo spálili. Podľa agentúry AFP sa mala polícia snažiť dievča zachrániť, ale neúspešne. Vrahovia boli zadržaní a univerzita predbežne ostáva zatvorená.

Genocída kresťanov

Na juhu Nigérie žijú najmä kresťania, na severe moslimovia. V mnohých oblastiach krajiny je prísne uplatňované islamské právo šaría. Podľa CitizenGo vláda Nigérie nereaguje ani na lokálne, ani medzinárodné prosby o zastavenie prenasledovania. Prevláda hlboké ticho zo strany zodpovedných, napriek mnohých výzvam zastaviť genocídu nigérijských kresťanov. V priebehu troch mesiacov tu rapídne stúpli aj únosy kňazov a pastorov slúžiacich kresťanom. Striehnu na nich a zabíjajú ich na ceste do kostolov alebo počas služby veriacim.Zdá sa, že cieľom týchto násilností je úplne vyhladiť kresťanstvo v Nigérii únosmi, vraždami, zajatím a popravami.

Ani deti nie sú ušetrené, keďže ich unášajú, držia v zajatí v lesoch, predávajú do otroctva, a k tomu niektoré dievčatá sú nútené stať sa nevestami militantných moslimských bojovníkov. Vyskytli sa aj prípady, že tehotným ženám rozrezali brucho a vybrali z nich bábätko. Svedectvá tých, ktorým sa podarilo utiecť, sú vždy sprevádzané množstvom sĺz a bolesti vzhľadom na utrpenie, ktoré im títo extrémisti spôsobili.

MM

Zdroj: CitizenGo, AFP, TASR, titulný obrázok – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

6 najdôležitejších faktov o sviatku Zvestovania Pána

Slobodná vôľa a jej dôsledky

Najnovšie prieskumy o „blbých“ náladách Slovákov: Odmietanie NATO, skepsa k EÚ a pesimizmus. Takže, čo je vlastne nové?

Modlitbové stretnutie Nadácie Slovakia Christiana pred Ministerstvom školstva a čudná žurnalistika portálu Postoj