Mníška zavraždená satanistkami bola vyhlásená za blahoslavenú


7. júna 2021
  Krátke správy - Cirkev

V nedeľu 6. júna bola v talianskom mestečku Chiavenna vyhlásená sestra Mária Laura Mainettiová za blahoslavenú. Stalo sa tak po tom, čo sa o nej 19. júna 2020 zmienil pápež František ako o „mučenici“, ktorá bola zavraždená „z nenávisti ku viere“. Sestra bola matkou predstavenou u Sestier kríža v Chiavenne. Vo svojom mestečku bola dobre známou osobou pre svoju charitatívnu činnosť a pomoc mladým a chudobným.

Beatifikáciu sestry Mainettiovej viedol kardinál Marcello Semeraro, prefekt Kongregácie pre kauzy svätých, ktorý vyhlásil:

„… Cirkev (dnes) uznáva blahoslavenú mučenicu Máriu Lauru Mainettiovú. Všetci vieme o jej poslednej hodine života: keď umierala, odpúšťala. Keď niekomu odpustíte, je mu odpustené. A sestra Mária Laura to urobila.“

Sestru v deň jej beatifikácie spomenul aj pápež František a to po tradičnej modlitbe „Anjel Pána“. Svätý otec sa nechal počuť:

Dnes v Chiavenne, v diecéze Como, je beatifikovaná sestra Mária Laura Mainettiová od Dcér kríža, ktorá bola pred 21 rokmi zabitá troma dievčatami ovplyvnenými satanistickou sektou. Ona, ktorá milovala mladých ľudí viac ako čokoľvek iné a ktorá milovala a odpustila aj tým trom dievčatám, väzenkyniam zla, nám zanechala svoje životné krédo: robiť každú jednu vec s vierou, láskou a entuziazmom. Nech aj nám všetkým Pán udelí (takú) vieru, lásku a entuziazmus.“

Beatifikačné slávnosti trvali celkovo tri dni a začali sa v kostole sv. Bernardína vo Villatico di Colico, kde sa sestra Mainettiová v roku 1939 narodila. Počas týchto dní sa uskutočňovali modlitby, eucharistické adorácie, aj procesie na viacerých miestach, ktoré boli Márii Laure blízke. Na záverečnej beatifikačnej omši v nedeľu 6. júna sa zišlo okolo 2500 ľudí a talianska verejnoprávna televízia ju vysielala naživo. Kardinál Semeraro nahlas prečítal vetu, ktorá sestru Mainettiovú opísala ako „dôveryhodného svedka láskavosti a odpustenia“. Počas slávnosti bola vystavená aj relikvia blahoslavenej.

Sestra Mária Laura Mainettiová bola v severotalianskom mestečku Chiavenna zavraždená 6. júna 2000 troma mladými ženami, ktoré jej vraždu predkladali ako satanistickú obetu. Večer toho dňa vylákali matku predstavenú tri mladé ženy –, ktoré poznala, pretože ich vyučovala katechizmus – do parku pod zámienkou, že jedna z nich bola znásilnená, otehotnela a chce ísť na potrat. Portál National Catholic Register pokračuje:

(Potom) Tie tri dievčatá prinútili sestru Mainettiovú kľaknúť si a kričali po nej vulgarizmy. Jedno dievča udrelo 60-ročnú ženu tehlou a ďalšie ju niekoľkokrát udreli o stenu. Potom ju 19-krát bodli kuchynským nožom. Podľa talianskych médií ju chceli bodnúť 18-krát, každá šesťkrát, aby ich čin dával číslo 666.“

Sestra Mainettiová sa počas celého tohto ohavného útoku neustále modlila a jej posledné slová mali byť: „Pane, odpusť im!

Dievčatá, u ktorých sa našlo viacero predmetov so satanistickým podtextom vrátane denníka, boli chytené, usvedčené a odsúdené. Dnes už sú však na slobode a žijú na neznámych miestach so zmenenými identitami. Jedna zo žien, menom Milena De Giambattistová, však napísala list v ktorom čin ľutuje a o sestre píše ako o žene, ktorá porazila zlo.

Dnes v nej nachádzam milosť a útechu všetko znášať. Vždy sa modlím a som si istá, že mi pomôže stať sa lepším človekom,“ píše sa mimo iného v liste.

O prípade sestry Mainettiovej sme informovali už pred rokom https://www.christianitas.sk/blahorecenie-sestry-marie-laury-mainettiovej-zavrazdenej-satanistami/.

MG

Zdroj: National Catholic Register

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!