Ministri zdravotníctva spolkových krajín Nemecka: „Treba sa pripraviť na novú vlnu covidu!“ - Christianitas

Ministri zdravotníctva spolkových krajín Nemecka: „Treba sa pripraviť na novú vlnu covidu!“


17. mája 2022
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Petra Grimm-Benneová, ministerka zdravotníctva nemeckej spolkovej krajiny Sasko-Anhaltsko oznámila tým, ktorí sa tešili, že „lockdowny“ sa už definitívne odomkli a bubliny praskli:

Pandémia ešte neskončila, nesmieme sa nechať oklamať aktuálne klesajúcimi počtami nakazených!

Spolu s ňou to tvrdia aj ďalší ministri (a ministerky) zdravotníctva 16 spolkových krajín a zároveň vyzvali ústrednú nemeckú vládu, aby sa začala pripravovať na novú vlnu pandémie ochorenia Covid-19, ktorá by mohla prísť v chladnejších mesiacoch. Uviedla to agentúra DPA.

Zázračná palička na riešenie politických a ekonomických problémov a zavádzanie totalitných praktík, previazaných mašličkami Slobody, Rovnosti a Bratstva, je zdá sa v opäť plnej pohotovosti. Kresťania by si mali užiť otvorené kostoly, pretože možno už čoskoro (žeby opäť tie Vianoce?) budú musieť na radu svojich pastierov a politikov preukázať „lásku“ domácimi „liturgiami“.

K poznaniu, že oficiálna pandémia ešte neskončila, dospela ministerka Grimm-Benneová po videohovore s celonemeckým spolkovým ministrom zdravotníctva Karlom Lauterbachom, ktorý má zrejme lepšie informácie z kompetentných miest.

V spoločnom vyhlásení, už plánujú spolkoví ministri konkrétne kroky: vláda by mohla opäť zaviesť povinné prekrytie dýchacích ciest v interiéri, či potrebu preukázať sa potvrdením o očkovaní, prekonaní ochorenia alebo negatívnym výsledkom testu na koronavírus pri návšteve niektorých zariadení.

Možno si na svoj pozastavený zákon o povinnom očkovaní spomenie aj Rakúsko a niečo podobné napadne aj ďalšie osvietené štáty a politikov. Konanie ministra Lauterbacha totiž naznačuje, že nemecká vláda mieni využiť pauzu v uzamykaní nielen na dôkladné propagandistické a vojnové premasírovanie obyvateľstva, ale aj na zmenu legislatívy, aby zrejme ďalšie pandémie prebiehali hladko a bez možných zaseknutí. Otvorene povedal, že „súčasťou prípravy na novú vlnu je aj jasný právny rámec.“

Iniciatívu spolkových ministrov privítal a dodal, že „spolkové krajiny musia byť schopné v prípade novej vlny pandémie pružne reagovať.

Spolková vláda, by preto mala podľa Grimm-Benneovej vypracovať „hlavný plán“ a skoordinovať sa s ostatnými spolkovými krajinami. A potvrdzuje, že súčasťou tohto „plánu“ by mala byť aj „úprava zákona o ochrane pred infekciami“. Zdá sa, že nemeckým vládcom pripadali súčasné zákony ešte málo akčné a efektívne. Zrejme stále umožňovali rôzne obštrukcie – zo strany „popieračov“ a „dezinfoscény“ – ako dôvtipne nazývajú odporcov uzamykania spoločnosti pokrokové médiá.

V uznesení, ktoré spolkové štáty jednomyseľne (čo nám to len pripomína?) schválili, sa od spolkovej vlády žiada, aby čo najskôr začala legislatívny proces.

Lauterbach už cez víkend varoval pred návratom delta variantu koronavírusu, ktorý vedie k závažnejšiemu priebehu ako súčasný variant omikron. Ministerka Grimm-Benneová sa pridáva:

Vzhľadom na jeseň a zimu musíme očakávať, že sa objavia nové varianty vírusov.“

Všetkým občanom EÚ, planéty Zem, ako aj pridružených planét, prajeme pestrofarebnú jeseň a požehnané vianočné sviatky s novým variantom!

BM

Zdroj: Mitteldeutsche Zeitung, DPA, TASR, titulný obrázok – flickr.com


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!