Minister Lengvarský navrhne od decembra nový núdzový stav. Bude sa opäť vládnuť ľahšie? - Christianitas

Minister Lengvarský navrhne od decembra nový núdzový stav. Bude sa opäť vládnuť ľahšie?


24. novembra 2022
  Krátke správy

Nekončiace naťahovanie sa medzi vládou a zdravotníkmi nakoniec možno predsa len bude mať nejaký výsledok, ktorý vládu poteší. Minister zdravotníctva, generál Lengvarský totiž prišiel s oznámením, že pokiaľ lekári naplnia hrozbu hromadných výpovedí, tak navrhne od 1. decembra zavedenie núdzového stavu.

Na snímke zľava minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO), minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) a premiér SR Eduard Heger (OĽaNO) počas tlačovej konferencie po zasadnutí Ústredného krízového štábu (ÚKŠ) na Úrade vlády SR 23. novembra 2022 v Bratislave.
FOTO TASR – Martin Baumann

Pre tých čo zabudli, čo to „núdzový stav“ je, len na osvieženie pamäti spomeňme jedno magické slovo: covid. To je ten stav, keď sa dajú v parlamente alebo vo vláde urýchlene prijímať zákony a nariadenia, keď môžete zatvárať ľudí v domoch, nevpúšťať ich na pracoviská, zakazovať demonštrácie, stopnúť referendá a pod. Skrátka, keď sa vládne podstatne ľahšie.

Generál Lengvarský deklaroval: „Ústredný krízový štáb odporučil vyhlásenie núdzového stavu, v prípade že nedôjde k dohode, predložíme to na vládu.“ Cieľom je podľa jeho vyjadrenia mobilizácia záchranných služieb a ich krytie. Uvidíme…

O zábavu sa, ako vždy, postaral minister a bývalý covidový premiér Matovič, keď vyhlásil, že „núdzový stav nebude slúžiť na to, aby niekoho do niečoho nútil“.

Aby nedošlo k omylu a idealizovaniu si druhej strany sporu: Ktože to bol jedným z najväčších podporovateľov covidového cvičenia na Slovensku a vakcinačnej rozcvičky? Nebol to náhodou Peter Visolajský?

Premiér Eduard Heger verí, že zavedenie núdzového stavu nebude potrebné. Ale myslí to vážne? Z pragmatického pohľadu je práve zavedenie „núdzového stavu“ presne to, čo táto desivá vláda potrebuje zo všetkého najviac. Pokiaľ sa tak nestane, referendum a budúce voľby ju postavia pred hroznú skutočnosť znášania politickej pomsty za všetky lahôdky, ktorých sa počas svojho šafárenia v ministerských kreslách dopustila.

Nálada ľudu, zdroja a prameňa demokratickej moci, je zlá a predstava existencie bývalých politikov bez ochranky, a nebodaj v atmosfére hospodárskeho a geopolitického kolapsu, pre nich samotných veľmi nevábna.

Čiže, ak sa osvedčil núdzový stav už toľkokrát, tak prečo nie zase?

BM

Zdroj: TA3, Trend, Ilustračný obrázok, zdroj – TASR


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Byzantský mystik Gregor Palama vo svetle katolíckej viery (Druhá časť)

Nominalizmus a jeho důsledky – VI

Slovenský konzervativizmus už nepotrebuje diskusie, potrebuje kontrarevolúciu

Katolícky ateizmus – najnebezpečnejšia forma modernizmu?