Milióny nielen na potraty. George Soros – jeden z hlavných propagátorov a sponzorov eutanázie. - Christianitas

Milióny nielen na potraty. George Soros – jeden z hlavných propagátorov a sponzorov eutanázie.

lifesitenews.com
17. augusta 2019
  Revolúcia

George Soros, americko-maďarský finančník židovského pôvodu, je všeobecne známy tým, že obrovskými sumami podporuje propotratové loby na celom svete. Ukazuje sa však, že je aj čelným podporovateľom hnutia za uzákonenie eutanázie

Zdroj: pixabay.com

Nadácia Soros Open Society Foundation venovala 540 000 dolárov Národnému centru Death with Dignity (Dôstojná smrť), so sídlom v Portlande v USA. Podľa amerického portálu Lifenews.com. Death with Dignity je jednou z troch najväčších organizácií na svete, ktorá podporuje takzvanú asistovanú samovraždu. Podľa správy americkej konzervatívnej neziskovej organizácie Capital Research Center, Death with Dignity je spätá so Sorosom aj vďaka jednému z jeho vedúcich pracovníkov, Marekovi Glazeovi, ktorý spolupracoval s Open Society ako konzultant.

Podľa portálu LifeNews.com Soros podporuje eutanáziu už mnoho rokov. Jedna z jeho nadácií mala v roku 2010 venovať milión dolárov skupine Compassion & Choices presadzujúcej uzákonenie eutanázie.

Aj keď je Sorosova finančná angažovanosť v oblasti eutanázie veľmi silná, tá bledne v porovnaní s tým, čo urobil pre uzákonenie vraždenia nenarodených detí. Podľa spravodajského portálu Newsbusters venoval astronomickú sumu osemdesiatpäť miliónov dolárov skupinám, ktoré organizujú každoročný propotratový Pochod žien v Spojených štátoch.

Za účelom podpory potratov Sorosove nadácie neváhali porušovať zákon. Dvestopäťdesiat tisíc dolárov dostala od neho írska organizácia Abortion Rights Commission, ktorá bojovala za legalizáciu zabíjania detí pred povestným referendom ohľadom tejto veci, hoci írske právo povoľuje iba symbolické dotácie na politické ciele zo strany zahraničných subjektov. Štvrť milióna dolárov, ktoré skupina dostala, musela vrátiť.