Mexický študent má problém – kritizoval ideológiu LGBT, univerzita v Kalifornii mu chce preto odobrať titul! - Christianitas

Mexický študent má problém – kritizoval ideológiu LGBT, univerzita v Kalifornii mu chce preto odobrať titul!


21. septembra 2022
  Krátke správy

Christian Cortez Pérez počas svojho absolventského prejavu odvážne vystúpil proti ideológii LGBT a ďalším deštruktívnym „intelektuálnym módam“ súčasnosti. Toto jasné prihlásenie sa k nadčasovým pravdám môže mexického študenta vyjsť veľmi draho. V reakcii na jeho „zločin“ proti náboženstvu wokizmu mu univerzitné úrady chcú odobrať diplom a právo vykonávať svoju profesiu.

Ilustračná fotografia, zdroj: flickr.com

Autonómna univerzita v Dolnej Kalifornii začala konanie proti absolventovi psychológie s cieľom zbaviť ho práv z ukončenia školy a taktiež aj titulu. V súčasnosti sa čaká na vyriešenie prípadu.

Ohrozený študent pritom zdôrazňuje, že verejné inštitúcie majú povinnosť rešpektovať slobodu prejavu.

Využil som svoje základné právo… povedať svojim rovesníkom o tom, čo považujem za najnaliehavejší problém našej doby,“ povedal absolvent v rozhovore pre Medzinárodnú alianciu na obranu slobody.

Teraz mi hrozí, že prídem o celú svoju kariéru, pretože som vyjadril názory, s ktorými niektorí študenti a vyučujúci nesúhlasia. Verejné vysoké školy musia rešpektovať slobodu prejavu všetkých študentov. Som odhodlaný dosiahnuť spravodlivosť nie pre seba, ale pre všetkých Mexičanov, ktorí si chcú zachovať právo na slobodu prejavu,“ pokračoval.

V prejave po prevzatí diplomu Perez vyzval svojich rovesníkov, aby odmietli gender ideológiu. Mexičan poukázal na to, že „ilúzia voľby“ pohlavia naráža na vedu a odporuje základným zákonitostiam „biológie, fyziológie, endokrinológie atď.“.

Absolvent tiež vyzval na opustenie sekularistického svetonázoru ako ohrozujúceho ľudskú dôstojnosť, ktorá, ako zdôraznil, vyplýva zo skutočnosti, že človeka stvoril Boh. Čerstvý psychológ tiež zopakoval, že je potrebné rešpektovať právo nenarodených detí na život.

MH

Zdroj: lifesitenews.com, pch24.pl, ilustračná fotografia – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Vyvoláva Cirkev pocit viny a zbavuje nás odchod z Cirkvi výčitiek svedomia? Na tieto i ďalšie otázky odpovedal P. Józef Augustyn SJ

Najlepšou prípravou na manželstvo je príprava na dospelosť

Globálna konkurencia pre Krista

Týždeň na Slovensku