Matovič chce asi ostať pri moci za každú cenu


2. júla 2020
  Krátke správy - Spoločnosť

Zdá sa, že Igor Matovič chce ostať pri moci za každú cenu a preto bude brániť Borisa Kollára až do úplného konca, čo odôvodňuje tým, že nechce, aby sa koalícia rozpadla. Túžba po moci je u Matovičova obrovská, jednoduchá matematika hovorí, že OĽaNO má 53 kresiel v parlamente, Kollár 17 poslancov, SaS 13 poslancov, Za ľudí 12 poslancov.  Matovič si potrebuje v parlamente udržať ústavnú väčšinu a 95 mandátov. Odchod Kollára by jeho pozíciu skomplikoval, časť odborníkov nevylučuje ani možnosť, že by Kollárov odchod mohol so sebou priniesť parlamentnú krízu a nové voľby.

Matovičova obhajoba Kollára je popretím celej Matovičovej politickej minulosti. Slovenský premiér dokázal, že je excentrik, ktorému nemožno dôverovať, pokles jeho preferencií využijú najmä SaS, ktorá odoberie časť hlasov Matovičovi a Pellegrini, ktorý odoberie časť hlasov Kollárovi. V kauze plagiátorstva Andreja Danka sa domáhal radikálneho riešenia, Kollárovi je ochotný jeho plagiátorstvo odpustiť, to je minimálne použitie dvojakého metra.

Ale ked Matovič otvorene porušuje vlastné morálne princípy a kvôli Kollárovi je ochotný trestať celý národ odoberaním vysokoškolských titulov v prípade plagiátorstva črtá sa otázka: „Ako chce Matovič riešiť korupčné kauzy a aféry, keď zlyháva už v tak nepodstatnej záležitosti, akou je otázka Kollárovho plagiátorstva?”

Netreba zabúdať na ďalší aspekt. Verejnosť je masírovaná kauzou Kollárovho plagiátorstva, pritom ľudia, ohrození krízou zapríčinenou koronavírusom nedostávajú od štátu sľúbenú pomoc a ekonomika sa prepadá. A jediné čo Matoviča zaujíma, je kontrola všetkých diplomoviek. Matovičova predstava, že Kollárovo plagiátorské zlyhanie bude skrývať za prípadné plagiátorské zlyhanie iných ľudí, opäť dokazuje Matovičovu nekompetentnosť. Nemôže predsa podmieňovať trest pre politika /aj keď je to jeho koaličný partner/ trestaním občanov Slovenska.  Brániť gaunerstvo poukazovaním na gaunerstvo iných nie je legitímne.

Našťastie ani minister školstva Branislav Gröhling /SaS/ a ani ministerka spravodlivosti Mária Kolíková /Za ľudí/  sa do plnenia Matovičových excentrických predstáv veľmi nehrnú.

BK