Matka odmietla potrat, narodil sa Bocelli - Christianitas

Matka odmietla potrat, narodil sa Bocelli


18. mája 2022
  Krátke správy - Cirkev


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Jeho matka sa odvážne postavila lekárom, bojovala za život svojho nenarodeného dieťaťa – a svet neprišiel o vynikajúceho speváka. Príbeh Taliana Andreu Bocelliho oslovil aj českého kardinála Dominika Duku.

Včera v Prahe koncertoval pred vypredanou halou svetoznámy operný spevák Andrea Bocelli, ktorý tam mal pôvodne koncertovať na jar, ale pre pandémiu bolo predstavenie, rovnako ako aj v januári, zrušené. Kardinál Dominik Duka vtedy jeho hlas nechal zaznieť cez mobilný telefón z balkóna arcibiskupstva ako pozdrav mestu Praha a celej Českej republike počas jarného lockdownu.

Kardinála oslovil Bocelliho životný príbeh, a preto sa s ním nedávno aj osobne stretol. Duka priznal, že keď po prvýkrát počul o tom, ako spevákovu matku všetci posielali na potrat, pretože už v priebehu tehotenstva bolo jasné, že sa jej narodí slepé dieťa – ale ona to aj tak odmietla – veľmi ho to zasiahlo.

Ten moment sa silno vryl do môjho srdca, pretože takmer niet strašnejšej chvíle, ako keď príde matka o svoje dieťa. Tým skôr, ak sa tak má stať z jej vlastného rozhodnutia,“ píše kardinál na svojom blogu.

Chcem sa obrátiť k ženám ako muž, ako brat s otázkou, prosím – uvažujete o tej skutočnosti, koľko géniov, vedcov, alebo len obyčajných dobrých ľudí bolo pripravených o možnosť existovať?“ pýtal sa kardinál po tom, čo sa dozvedel o životných peripetiách svetoznámeho speváka.

Bocelli bojuje proti potratom

Už pred viac ako desiatimi rokmi taliansky spevák zverejnil niekoľko videí, kde odvážny postoj svojej matky voči lekárom podrobne opísal a pochválil ju za „správne rozhodnutie“. Bocelli ďalej uviedol, že ostatné matky by mali z ich príbehu čerpať inšpiráciu, pretože ich to môže povzbudiť v „zložitých situáciách“.

Spevákova matka zas médiám prezradila, že práve strata zraku priviedla jej syna k hudbe. Počas rekonvalescencie v nemocnici po operácii očného zákalu sa totiž Andrea zoznámil s iným, ruským pacientom, ktorý celé dni počúval symfónie. A práve takto sa zrodila nová operná hviezda.

MM

Zdroj: Facebook kardinál Duka, blog kardinál Duka, Domenica in, titulný obrázok – facebook kardinál Dominik Duka

***

Portál Christianitas.sk odporúča:

Otec Marian Kuffa, farár zo Žakoviec a veľký bojovník za život nenarodených detí, napísal predslov ku knihe poľskej novinárky Doroty Łosiewiczovej Život je zázrak, zachytávajúcej desať povzbudivých príbehov zo života ľudí 21. storočia.

Knihu si možno objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/zivot-je-zazrak-s-prihovorom-otca-kuffu/

***

Dariusz Žuk-Olszewski prináša vo svojej knihe Licencia na zabíjanie odhalenie, ako a kde v histórii vznikla myšlienka umelých potratov, prečo bola v jednotlivých krajinách tak prudko podporovaná a kto boli protagonistky tejto ideológie.

Dozvieme sa, že podpora umelých potratov vôbec nie je šírením myšlienky tzv. „slobodnej voľby“. V skutočnosti ide o manipuláciu s jednotlivcami s jediným záujmom, a tým je finančný prospech.

Knihu si možno objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/licencia-na-zabijanie/

***


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!