Marilyn Monroeová a utrpenie v dôsledku potratu. Netflix zaskočil pro-potratovú loby - Christianitas

Marilyn Monroeová a utrpenie v dôsledku potratu. Netflix zaskočil pro-potratovú loby


6. októbra 2022
  Krátke správy

Internetová platforma Netflix predstavila film Blonde (Blondína) venovaný životu slávnej americkej hviezdy Marilyn Monroeovej. Obsahuje dramatické scény utrpenia herečky v dôsledku potratov, ktoré podstúpila.

V jednej scéne sa M. Monroeová symbolicky zhovára so svojím počatým dieťaťom. „Tentoraz mi neublížiš, však? Už neurobíš, to, čo si urobila?“ – pýta sa dieťatko, na čo herečka odpovedá: „Nechcela som to urobiť.“ V ďalšej scéne pri pohľade na nadšený a vzrušený dav fanúškov herečky počuť hlas: „PRETO si zabila svoje dieťa.

Ilustračný obrázok – Tommy Rettig, Robert Mitchum a Marilyn Monroeová vo filme Rieka bez návratu (River of no return)
zdroj: picryl.com

Film vyvolal ostrý odpor potratového priemyslu. Caren Spruchová – riaditeľka pre umenie a zábavu najväčšej potratovej organizácie Planned Parenthood – vyjadrila poľutovanie nad tým, že „tvorcovia filmu ‘Blonde’ sa rozhodli prispieť k propagande proti potratom a stigmatizovať medicínske rozhodnutia osôb“.

Iné americké združenie, Študenti za život (Students for Life), medzitým na jednej zo svojich sociálnych sietí upozornilo, že potratový priemysel „je nahnevaný, pretože verejnosti bola ukázaná pravda o potratoch“. Podľa organizácie, „hoci sa (predtým) vedelo, že Monroeová podstúpila vo svojom živote mnoho potratov, do filmu boli zahrnuté iba dva takéto prípady, oba vynútené“. Film ukazuje Marilyn, ktorá berie drogy a je prevezená do nemocnice, ale „utečie z operačného stola a sníva o tom, že sa zobudila a zachránila svoje dieťa“.

Organizácia brániaca život uviedla, že „Planned Parenthood a hollywoodska móda nemôžu zniesť žiadne negatívne zobrazenie interrupcie v médiách tzv. hlavného prúdu, najmä váhanie, úzkosť a bolesť, ktoré prežívala Monroeová“. Zdôraznila, že „bolesť a smútok, ktoré ženy po interrupcii pociťujú, sú na 100 percent skutočné“. Študenti za život zdôraznili, že „64 percent žien, ktoré podstúpili interrupciu, bolo k tomu donútených inými osobami a 67 percent cítilo súcit s deťmi, ktoré zabili“.

MH

Zdroj: KAI, pch24.pl, ilustračný obrázok, zdroj – picryl.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Byzantský mystik Gregor Palama vo svetle katolíckej viery (Druhá časť)

Nominalizmus a jeho důsledky – VI

Slovenský konzervativizmus už nepotrebuje diskusie, potrebuje kontrarevolúciu

Katolícky ateizmus – najnebezpečnejšia forma modernizmu?