Maďarský lekárnik bol odsúdený na 2 roky podmienečne za kritiku hygienických opatrení


22. septembra 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

György Gödeny, maďarský lekárnik, je chodiacim dôkazom toho, že predstava Maďarska ako alternatívneho kultúrneho sveta, stojaceho v opozícii k moderným globalistickým trendom, je mierne zidealizovaná. Za svoju kritiku hygienického režimu a očkovacej propagandy bol totiž odsúdený na dva roky väzenia, zatiaľ len podmienečne.

Súd v meste Nyíregyháza, na severovýchode Maďarska, ho uznal vinným zo „šírenia informácií vyvolávajúcich paniku“. Pritom v skutočnosti lekárnik sám upozorňoval na paniku šírenú ohľadom koronavírusu oficiálnymi médiami, vládou a svetovými organizáciami. Nazýval ju umelo šírenou hystériou a vírusovou propagandou. Na základe dostupných vedeckých poznatkov upozornil na škodlivosť zakrývania dýchacích ciest rúškami.

Bol aj jedným z organizátorov demonštrácií proti hygienickým obmedzeniam. 25. novembra minulého roku zverejnil na svojom webe kritický článok o štátnej stratégii „boja proti vírusu“. O dva týždne neskôr ho po domovej prehliadke zatkli.

V citáte zo súdneho rozhodnutia sa uvádza: „Vedome nepravdivé a ničím nepodložené tvrdenia obžalovaného by mohli zavádzať obyvateľov a vytvárať nedôveru voči osobám zodpovedným za ochranu pred pandémiou, pretože ich činnosť označil za virálnu záležitosť.“

Aj keď by sa zaiste dalo diskutovať o tom, či všetky tvrdenia Gödenyho zodpovedajú predstavám a tvrdeniam oficiálnych štruktúr, tvrdiť, že zámerne šíril informácie, o ktorých bol presvedčený, že sú „nepravdivé“, je krajne zavádzajúce. Argumentom vaxerov a pandemikov, proti antivaxerom a antipandemikom, je totiž vždy to, že dezoláti búriaci sa proti sanitárnej diktatúre slepo veria konšpiračným teóriám. Ergo, nie sú si vedomí ich nepravdivosti, ako to paradoxne tvrdí o odsúdenom maďarský súd. Jedine, žeby bol odsúdený lekárnik zákerným zlomyseľníkom. Tomu však odporuje idealistické nasadenie a ochota dať sa za svoj názor aj uväzniť, čo je vlastnosť, ktorej sa liberálom a korporáciami plateným žurnalistom akosi nedostáva.

Tak či onak, predstava Maďarska ako ideálneho azylu pred tlakom všadeprítomného globálneho sekularizmu dostáva týmto rozsudkom trhlinu. Je možné, že vyššie inštancie tento rozsudok zrušia a ponechajú Gödenyho na pokoji, avšak je to vzhľadom na doterajšie nasadenie Maďarska pri vakcinácii skôr nepravdepodobné.

BM

Zdroj: PCH24, PolsatNews.pl, titulný obrázok – wikimedia commons

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!