Líder Republikánov McConnell podporil Trumpa pre voľby v roku 2024


27. februára 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Republikánsky líder, senátor Mitch McConnell, potvrdil, že bude podporovať Donalda Trumpa v prezidentských voľbách v roku 2024.

Mitch Mc Conell predtým hlasoval o oslobodení bývalého prezidenta z údajného podnecovania k útokom na Kapitol 6. januára tohto roku. Vo štvrtok večer, ako hosť Fox News, ubezpečil verejnosť, že Trumpa „určite“ podporí.

Existuje viacero repblikánskych senátorov, ktorí sú pripravení bojovať s demokratmi o prezidentské kreslo v roku 2024, Donald Trump však má stále veľa sympatizantov a podporovateľov.

Senátor ďalej uviedol, že pokus o impeachment Donalda Trumpa bol protiústavný, a to bez ohľadu na obvinenia z údajného podnecovania útokov.

Nemáme právo odsúdiť a diskvalifikovať bývalého štátneho predstaviteľa, ktorý je dnes bežným občanom,“ uviedol Mitch McConell. Proti Trumpovi bolo podaných množstvo žalôb.

Minulý týždeň bývalý šéf Bieleho domu Donald Trump uviedol, že je príliš skoro na to, aby hovoril o tom, či bude alebo nebude opäť kandidovať na prezidenta v roku 2024, túto možnosť však a priori nevylúčil. Okrem toho sa pochválil, že je medzi Republikánmi stále veľmi obľúbený.

BK

Zdroj: PCh24

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!