Liberáli opäť raz ukázali, akí sú tolerantní: Dúhové vlajky nad Pohodou a ďalší útok na biskupa Haľka - Christianitas

Liberáli opäť raz ukázali, akí sú tolerantní: Dúhové vlajky nad Pohodou a ďalší útok na biskupa Haľka

Mária Magotsová
11. júla 2022
  Cirkev Spoločnosť


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Predstavte si, žeby ste šli na novodobý festival politickej piesne – Pohoda – a v stane, kde diskutujú liberáli, napríklad z denníka Sme o tom, ako sú kresťania mentálne postihnutí, by ste na pódium vyvesili kríž a vykrikovali na slniečkárov, nech sa pracú domov. Lebo nenávidia kresťanov a sú homofóbni. Viete, čo by sa s vami stalo? Veď by vás, obrazne povedané, roztrhali v zuboch. Ale ono sa to stalo. Len obeťou boli – ako inak – kresťania a náš predstaviteľ, biskup Jozef Haľko.

Útoky na kresťanov na Slovensku raketovým tempom pribúdajú a portál Christianitas.sk o tom pravidelne informuje. Už sme tu mali fyzické útoky na kňazov, ničenie kostolov a kláštorov, urážky veriacich ľudí a rovnako ako vo svete, žiaľ, aj u nás podobných „aktivít“ pribúda. Naposledy sme to zaznamenali na festivale Pohoda, ktorý na trenčianskom letisku organizuje Michal Kaščák. Na provizórnu spovednicu, kde prišiel ponúknuť zabávajúcej sa mládeži duchovné služby biskup Jozef Haľko, totiž „ktosi“ vyvesil dúhovú vlajku, vykrikoval niečo o homofóbii a o tom, nech predstaviteľ katolíckej Cirkvi čo najrýchlejšie odíde preč.

Zdroj: fb Robert Furiel

Dôvodom boli, samozrejme, biskupove slová a jeho výhrady k tomu, aby vo verejnoprávnej televízii, ktorú zo zákona musí platiť väčšina obyvateľov Slovenska, boli ponúkané divákom lesbické scény. Jozef Haľko sa vyjadril v súlade s náukou katolíckej Cirkvi, pretože ako biskup má nielen právo, ale doslova povinnosť upozorňovať veriacich aj na takéto nástrahy moderného sveta, ktorý sa Boha už úplne zriekol. Jeho vyjadrenie potešilo mnohých katolíkov, vrátane našej redakcie, ktorá zorganizovala na podporu Jozefa Haľka petíciu, ktorú podpísalo niekoľko tisíc veriacich ľudí.

Zľakli sa kričiacej partie radikálov?

Avšak po tom, ako sa biskup dostavil na festival, ktorý má nálepku najspolitizovanejšieho festivalu v strednej Európe, sa ozvala (rodovo korektným jazykom) mimovládna organizácia Inštitút ľudských práv.

Podarilo sa! Posledné 4 dni sme kontaktovali manažérov/ky hlavných hviezd tohtoročného festivalu Pohoda, nakoľko skoro všetci z týchto umelcov v minulosti verejne podporili LGBT ľudí. Viacerí/é sa ozvali späť a o situáciu sa zaujímali, zaslali sme im podrobné info o homofóbnom biskupovi Haľkovi a niektorí potvrdili, že to budú riešiť s organizátormi… Tlak evidentne zabral,“ pochválili sa na sociálnej sieti.

Následne si pre denník N organizátor festivalu, Michal Kaščák, sypal popol na hlavu. Očakával vraj, že sa biskup zamyslí nad svojou kritikou homosexuálneho bozku v RTVS. Nuž, je to katolícky biskup. Nezamyslel sa a nezmenil dlhoročnú náuku Cirkvi tak, ako si to predstavuje Michal Kaščák a vrieskajúce decká na festivale. Každý rozumne uvažujúci človek vie, že by to nespravil. Veď rovnaký postoj k tejto téme mal aj v minulosti, vyčítať mu teda dnes, že nahlas vyjadril svoj názor, je minimálne nelogické.

Celá situácia skôr navodzuje fakt, že v spoločnosti sa skrátka vrieskajúca liberálna menšina presadzuje čoraz viac – určite aj vďaka mlčaniu a ustráchanosti mnohých kresťanov, ktorí radšej o svojej viere nehovoria, aby náhodou niekoho neurazili… Preto Bohu vďaka za to, že Jozef Haľko sa nebál ozvať a nebál sa prísť aj do jamy levovej – na Pohodu. To, že sa tam v súlade s aktuálnou LGBT vlnou, ktorej sa už v Európe nekladú žiadne hranice, zorganizovala partia mladých radikálov nenávidiach Cirkev, už ani nie je prekvapením. Deje sa to všade vo svete a je nám už azda všetkým jasné, že tu nešlo o nejaké porušovanie ľudských práv zo strany nášho biskupa. To, čo sledujeme v priamom prenose, je rýdza nenávisť voči Kristovi a jeho Cirkvi.

Zdroj: fb Robert Furiel

Straste si prach z nôh

Zarazilo nás, že v minulosti účasť biskupa na Pohode organizátorom neprekážala, dokonca sám Kaščák sa vyjadril, že Jozefa Haľka pokladal za zaujímavého človeka a na festivale bol až trikrát. Tentoraz sa však situácia v spoločnosti vyhrotila, LGBT valec valcuje všetko, čo má v ceste a kto nemáva dúhovou vlajkou, ten si nezaslúži byť nielen na Pohode, ale zdá sa, že už ani nikde inde v Európe.

Neboli sme dostatočne citliví a mieru tolerancie sme priniesli až k tolerovaniu názorov, ktoré toleranciu porušujú až príliš zásadným spôsobom. Ospravedlňujem sa všetkým ľuďom, ktorých sa to dotklo,“ vyhlásil ešte organizátor festivalu pre Denník N. Samotný biskup Jozef Haľko nás informoval, že zatiaľ sa k ničomu nebude vyjadrovať.

Celá táto kauza tak opäť raz potvrdila, že Slovensko už dávno nie je takou kresťanskou krajinou, ako v minulosti. A naozaj neostáva iné, len aby si dnes biskup, ktorý tam šiel zachraňovať duše, symbolicky striasol prach z nôh na svedectvo proti nim. (Mt 10,14: A keby vás niekto neprijal, ani vaše slová nevypočul, z takého domu alebo aj mesta odíďte a straste si prach z nôh.)

Viac o útokoch na katolícku Cirkev na Slovensku:
https://www.christianitas.sk/christianofobia-na-slovensku-pozrite-sa-co-u-nas-musia-krestania-znasat/
https://www.christianitas.sk/christianofobia-na-slovensku-utoky-pribudaju/

Titulný obrázok – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Prečo katolík nemôže za žiadnych okolností schvaľovať LGBT hnutie a komunity

Nominalizmus a jeho důsledky – VII

Kauza katolíckej školy v Nemšovej: Toto odkazuje ukričanej menšine bývalý kolega!

Svätý Mikuláš čaká na našu pomoc!